Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Czy jest w Polsce jakaś partia która oferuje:

-usuniecie religii ze szkół

-odłączenie kościoła od państwa (zakończenie finansowania)

-zwiekszeniu nacisku na edukację seksualną w szkołach, automaty z prezerwatywami itp.

- #aborcja bez konsekwencji w każdym przypadku do 4 miesiąca, w przypadku gwałtów, upośledzeń itp do końca ciąży

-usunięcie dodatków socjalnych typu 500+

-zwiekszenie kwoty wolnej od podatku do 12 krotności płacy minimalnej

-prywatyzacja spółek typu Orlen itp

-usunięciem finansowania telewizji publicznej, sprywatyzowaniem jej

-zwiekszenie dostępu do broni palnej która nie jest samopowtarzalna

-zmiany w systemie edukacji - wprowadzenie bonów na nauczanie

-zwiekszenie wydatków na służbę zdrowia

-informatyzacje budżetówki

-zmniejszenia populizmu, obsadzania państwowych spółek członkami rodzin

-zmianami w systemie prawnym na demokrację bezpośrednia (ten punkt nie wymagany)

-zwiekszenie znaczenia samorządów- większą władza w rękach województw, powiatów i gmin

-przerzucenie się na odnawialne źródła energii, atom, likwidacja zakładów górniczych

Czy nie ma w tym kraju żadnej normalnej partii liberalnej mającej RiGCZ?

#liberalizm #bekazpisu #szkola #kosciol #tvpis #socjalizm #kapitalizm #4konserwy #neuropa #polska
  • 11
  • Odpowiedz
@Retsew: Nie wiem czy wiesz ale żyjemy w kraju, w którym żadnej władzy nie będzie zależeć na rozwoju.
Od prawa do lewa to samo. Kuce z konfy gospodarczo niby ok, ale co z tego skoro kulturowo znajdują się w średniowieczu. Z drugiej strony razemki którzy są postępowi ale gospodarczo zniszczyli by jeszcze bardziej gospodarkę swoim socjalizmem. O pis i po nie będę wspominał bo szkoda strzępić ryja. Jest "nowy" Hołownia który
  • Odpowiedz
-zwiekszenie dostępu do broni palnej która nie jest samopowtarzalna


@Retsew: Możesz kupić broń czarnoprochową, ona nie jest samopowtarzalna. Podejrzewam, że miałeś na myśli broń, która nie jest samoczynna (strzelająca serią). Chyba że ma to być dostęp do np. strzelb gładkolufowych typu pump action. Bo takie pistolety jak Glock, karabinki AR-15 itp. są samopowtarzalne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@White-Raven: chodzi mi o broń stworzona typowo do walki na froncie ;) nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale wiem że większy dostęp do broni służącej do samoobrony to dobra sprawa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@retall: kiedyś sprawdzałem bo wyskoczyła mi jako dobra według kompasu politycznego, ale coś nie idzie im medialnie :(
  • Odpowiedz
@Retsew: prywatyzacja spółek typu Orlen to strzelanie sobie w głowę jako państwo. ;) Oczywiście zgadzam się, że są źle zarządzane, bo robią to znajomi królika, ale oddanie kapitału w prywatne ręce będzie jeszcze gorsze. także mimo wszystko lepiej, by nikt tego nie proponował
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.