Wpis z mikrobloga

@cyanoone: Dlatego właśnie chciałbym bon edukacyjny. By nie było takich pytań i rozważań co komu pasuje.
Religia zawsze będzie wywoływać emocje i niepotrzebne awantury.

tylko mówię o sytuacji w której okienka i tak są. Czyli albo masz religię albo i tak musisz czekać.


@cyanoone: No to jest kwestia ułożenia planu zajęć. Taka religia musi być wtedy na początku albo końcu. Nie ma opcji wsadzania jej w innym czasie. Wielu by
@PatologiiZew: podoba mi się idea bonu, ale wprowadzenie tego będzie trudniejsze niż ta drobna zmiana dotycząca religii. Co do finansowania to pewnie będzie jakaś składka na religię zbierana od rodziców.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PatologiiZew: właśnie wydaje mi się, że protesty nie będą aż takie duże. Religia w szkole zostanie. Dodatkowo można próbować to argumentować tak, że jest szansa na wzrost jakości tych zajęć. W końcu dzieci same będą mogły wybrać czy od liceum będą chodzić, a rodzice zobaczą czy warto po komunii dalej płacić. Dodatkowo jeszcze można promować ideę, że nikt nie powinien być oceniany za to jak się modli itd. Może się mylę,
Jakie będą argumenty przeciw? Jest inaczej niż było?


@cyanoone: Odcięcie duchownych od pieniędzy będzie motorem protestów. Do tego większość środowisk religijnych i PiS. Środowiska narodowe też pewnie by protestowały. Odrywanie Kościoła zawsze będzie prowadziło problemy dlatego ja bym wykorzystał to do realnej dużej zmiany.