Wpis z mikrobloga

Gdzie kupujecie pocięte profile stalowe i inne wyroby hutnicze do swoich konstrukcji? Byłem w lokalnym metalzbycie, ale tam sprzedają na całe sztangi (6/12mb), ja mam mniejsze zapotrzebowanie i niekoniecznie miejsce by składować nadmiary. Jeśli chodzi o prace w drewnie to mam np stolarza który przygotowuje mi formatki które odbieram i składam sobie wg swojej fantazji, chciałbym mieć coś takiego jeśli chodzi o stal czarną. Jakieś wasztaty ślusarskie? Cięcie laserem/wodą?

sorry za głupie pytanie, wciąż jestem (i długo będę) zielony w temacie konstrukcji metalowych.

#majsterkowanie #spawanie #spawalnictwo #warsztat
  • 13
@Vadzior: też dobry pomysł, muszę skoczyć popatrzeć, może tam znajdę materiał na stół. Ale mam też jeden projekt gdzie elementy powinny być możliwie precyzyjnie pocięte (ułatwiło by to mocno pracę), precyzyjniej niż jestem w stanie osiągnąć kątówką w garażu.
@qwarqq: No rozumiem, zależy co i ile potrzeba. Ja często odwiedzam złomowiska i już sobie jakieś tam zapasy porobiłem, czasem trafi się super materiał, czasem parę wypadów i nic. A na garażową potrzebę to wystarczy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwarqq: jedz do hurtowni materiałów tam zwykle można kupić mniejsze ilości.
No u mnie można kupić choćby 5 cm bo czasem i takie ilości ktoś potrzebuje np jakiegoś grubego płaskownika albo pół metra rurki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qwarqq: profili nie tnie się na ogół laserem tylko piłą ramową. Plazma/laser jest ok do blach. Musiałbyś pytać u jakichś małych ślusarzy bo większym firmom nawet nie będzie się chciało przyjmować zamówienia na 3 metry czegoś tam.
@dzazzio: w metalzbycie w gdansku liczą minimum dwa piwka za jedno cięcie xD 6-8zł zaleznie od tego co jest cięte. I tak np jakbym chciał kupić stal na blaty stołu montażowo/spawalniczego o wymiarach jakie mi wyszły w garażu, to nie dość że zostało by mi po 4-5 mb z każdego z płaskowników 75x10 i 25x10, to jeszcze pocięcie tego wyszło by ponad 300pln (pocięcie w kawałki niecałe 60cm).

Niestety, moje łódzkie
@qwarqq: Ziomus, kup se flexa z marketu, tarcze i okulary. Wyjdzie Cie 200pln, jak dołożysz stówkę to będziesz miał coś markowego, z regulacja obrotów :) jeśli nie masz jak tego przewieźć to kup na aku i zrob mi obciachu na składzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzazzio: flexa oczywiście mam, ale nie lubie tej cholery i jakbym miał coś jeszcze do cięcia stali dokupić do garażu to pomyślałbym o czymś w tym stylu jak na obrazu poniżej, tylko najpierw musiałbym sprawdzić jakie to ma "pole robocze". Bo na razie o pile taśmowej do metalu to moge sobie pomarzyć jedynie. Generalnie cięcie tarcza nie jest moim ulubionym sposobem cięcia, iskry, hałas, przegrzewanie materiału... generalnie hojnia ;)

Stąd w
q.....q - @dzazzio: flexa oczywiście mam, ale nie lubie tej cholery i jakbym miał coś...

źródło: comment_1612884075ZdLPDQNKF8QSY4BQzj0tdu.jpg

Pobierz
@qwarqq: No to zostaje ci taśmowa -są tez ręczne i dają radę lub najbardziej niedoceniane narzędzie - lisica, ryba Piła - jak zwał tak zwał. Takim liskiem docialem wszystkie pustaki ceramiczne na gospodarczy 35m2. Wzdłużnie, poprzecznie, skośnie bez znaczenia, bez syfu bez stresu (i to na baterie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qwarqq: Pytaj po lokalnych zakładach metalowych, jakichś spółdzielniach, które spawają jakieś konstrukcje stalowe itp. Ja jak potrzebuję blachy to jadę do lokalnej spółdzielni i tam mają do wyboru do koloru - odpady różnej grubości z blachy po cięciu na plazmie itd. A tej przecinarki ze zdjęcia unikaj, bo jak chcesz dokładnie ciąć to zapomnij. To nadaje się tylko do zgrubnego, niezbyt dokładnego cięcia. Jak masz w domu jakąś masywną krajzegę to