Wpis z mikrobloga

@Matioz: ja korzystałem, wszystko jest ok. Pamiętaj tylko, że oni działają w systemie subskrypcji i jak przestaniesz płacić, to Ci zdejmą utwory (chyba że na początku zapłacisz dodatkowo 29$ za to). Tym się różni CDBaby, że tam płacisz z góry więcej, ale już utwory zostają na zawsze. Distrokid też słabo dystrybuuje muzykę klasyczną, ale zakładam że w ten gatunek nie celujesz
@pankos: A z CDBaby korzystałeś? Jak to wyglada w przypadku tworzeniu profili? Działamy jako zepsol, ale chcemy mieć tez wyszczególnione profile danych artystów. Czy dxiala to bez problemu? Który pakiet wybrać w takim razie?
@Matioz: też korzystałem, jest bardzo spoko też. Jeśli w nagraniu uczestniczy więcej artystów, to trzeba tam po prostu wpisać i się powinny utworzyć nowe profile. CDbaby ma spoko support, który odpisuje. Distrokid za darmo daje kody UPC, w CDBaby trzeba dopłacić chyba 5$. Nie wiem jak to jest z kodami ISRC w CDBaby, bo w Distrokidzie też są darmowe
@Matioz: UPC to kod kreskowy, oznaczenie produktu, jest unikatowy i każda płyta/singiel/EPka ma swój własny UPC. ISRC to kod przypisywany do każdego nagranego utworu na płycie osobno i też jest on unikatowy. Z tym że można jeden utwór z tym samym ISRC dystrybuować wielokrotnie (np najpierw jako singiel, później na głównym nagraniu, a później na jakiejś składance) pod warunkiem, że jest to dokładnie to samo nagranie.
@Matioz: Korzystam od kilku lat, większych problemów nie było. Ale konkurencji jest coraz więcej, wielu poleca obecnie oferty Independent Digital i Agory. W każdym razie, kierowałbym się głównie portfelem, reszta ma marginalne znaczenie, usługa w gruncie rzeczy wszędzie ta sama.
@pankos: @Rottweill: bardzo Wam dziękuje za odpowiedz! Powiedzcie mi jeszcze, który pakiet najlepiej wziąć? Idzie to również ja Tidal i inne streamingu? Czy oni jakkolwiek promują te kawałki?
@Matioz: idzie na wszystkie serwisy streamingowe jakie jesteś w stanie sobie wyobrazić (no na 99%). Nie, nie promują w żaden sposób utworów, to jest Twoja działka. Pakiet jaki chcesz wybrać zależy od tego czego potrzebujesz. Głównie tam jest ilość artystów, których możesz wrzucać z tego co pamiętam
@Matioz Zależy czego potrzebujesz, w najtańszym możesz wrzucać tylko jako jeden wykonawca, ma też chyba nieco okrojone ficzery. Idzie na wszystkie streamingi jakie zaznaczysz, Tidal też jest. Co do promocji to dystrybutor nie promuje, tylko wrzuca na streamingi. Pamiętaj o zostawieniu sobie nieco czasu na wcześniejsze ogarnięcie dostępu do Spotify for Artists, przez które można wysłać kawałek do kuratorów playlist - można to zrobić tylko przed premierą; nie jest łatwo się tam
@pankos: @Rottweill: naprawdę ślicznie dziękuje, serio!!!! Ostanie pytanie, bo nadal nie jestem pewny. Jeżeli mamy zespol trapowy, w jego skład wchodzi dwóch wokalistów i dwóch producentów. Plyta będzie wydana jako zespol, ale przy każdym kawałku chce, żeby były odnośniki do każdego z czterech profilów. Czy to się liczy jako opcja z wieloma artystami?