Wpis z mikrobloga

Wklejam jeszcze raz ten post, bo mi mało kto odpowiedział.

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego w Polsce nie ma kultury zachęcającej do śpiewania i muzykowania. W USA panuje większy luz w tym zakresie, Czarni w Ameryce śpiewają Gospel, na przykład i nie ma takiego przygadywania w stylu "ooo, Ty fałszujesz, jesteś beztalenciem", Generalnie na Zachodzie, jak masz jakiś dryg do muzyki, to ją wykonujesz, a w Polsce, jak w lesie, albo gorzej, jak w chlewie obsranym gównem, gdzie się nie pokażesz, to zaraz gadają "ooo, Ty fałszujesz, nie byłeś w szkole muzycznej itd.", dlatego w narodzie jest pełno podludzi, którzy fałszują nasz hymn narodowy, właśnie przez takie przygadywanie.
Nie mówiąc o tym, że przez brak tradycji śpiewania w Polsce, mało zespołów powstaje i kapel ludowych.

#zalesie #gorzkiezale #chlewobsranygownem #polska #spiewanie #spiew #wokal #muzyka #feels #rock #jazz #blues #gospel #muzykaludowa #chcepogadac #kultura #p0lacy
b.....o - Wklejam jeszcze raz ten post, bo mi mało kto odpowiedział.

Nie potrafię ...

źródło: comment_1613143238YmYj1SqEiu9zZ09eSWt6dK.jpg

Pobierz
  • 10
@blablaelotrzydwazero: zgodzę się z przedmówcą, z innej też strony wyobraźmy sobie że w USA w jednym większym stanie prawdopodobnie jest więcej zespołów muzycznych niż w całej PL. Poza tym skądś wzięło się pojęcie american dream. Zagrasz na dworcu przez który przechadza się ktoś z "branży" a potem szansa na koncert i kontrakt płytowy. Całkowicie inna mentalność! Tam ci pomogą a tutaj? Trzeba uważać bo nie daj wygryzie nam kogoś z rynku.
@motyVVanitas: Przede wszystkim trzeba by zacząć od innego podejścia do edukacji muzycznej. Pamiętam jak na muzyce w podstawówce każdy musiał zaśpiewać jakiśtam utwór na ocenę. Bez żadnego przygotowania technicznego, bez uczenia śpiewu po prostu nauczyciel kazał dzieciom zaśpiewać piosenkę. No i wiadomo, że Ci co chodzili do muzyka to mieli lepsze oceny, reszta gorsze. No i co takie dzieci mogły z tego wywnioskować? Że albo się umie śpiewać albo nie, skoro
@tomislawniepelka: sam dokładam taką cegiełkę xD

@blablaelotrzydwazero: Głównie dlatego, że Polacy są szczerzy. Jak się komuś coś nie podoba to o tym mówi. Podcina to skrzydła na początku kiedy faktycznie jeszcze ssie się tą przysłowiową pałkę.

Jednych to smuci drugich nie, bo dla mnie gospel to absolutny rak z jakimiś pomniejszymi wyjątkami xD

Zresztą polski folk też średnio dobrze brzmi, nasz jezyk zmienił się baaardzo mocno na przestrzeni ostatnich 200
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blablaelotrzydwazero: podchwycę temat.
Myślę, że to nie dotyczy tylko i wyłącznie tematu śpiewania. Generalnie ludzie, którzy zauważają jakąś niedoskonałość mają tendencję do werbalnej krytyki.

Ja najwięcej pamiętam takich sytuacji w kontekście mowy w innym języku.
Ktoś może nie mówić z amerykańskim, czy brytyjskim akcentem, ale tym charakterystycznym polskim i mimo, że słowa są całkiem zrozumiałe, często znajdzie się jakiś ekspert, który potrafi powiedzieć, że ktoś robi to źle.

To już bez