Wpis z mikrobloga

Otwieram wątek dot. sprzętu apple (obecnie tylko bazowe macbooki air m1) od sprzedawcy na allegro Vorovitz. Kupowałem na podobnej zasadzie u Pana Marka z car4vip (i jestem bardzo zadowolony z realizacji oraz ceny) i z ciekawości zamówiłem mba za 3299zł (ponad 40% rabatu) żeby zweryfikować i przetestować m1 w razie powodzenia. Dostarczenie paczki szacowane jest na 14.06-24.06, a allegro daje ochronę do 10.08.2021, więc w razie czego ryzyko jest po stronie allegro (jest do 10k zł, więc nie zamawiajcie z łaski swojej więcej niż 3 szt).

Dane sprzedającego to:
Mateusz Tryczyński Technologies
NIP: 6751717776

Nie jestem w żaden sposób powiązany ze sprzedawcą i nie powątpiewam w uczciwość oferty, jednak ze względu na brak opinii myślę, że warto stworzyć miejsce na dyskusję i ewentualne recenzje realizacji zamówień.

Póki co dowiedziałem się od sprzedawcy, że wcześniejsza realizacja zamówienia jest prawdopodobna, jeśli znajdzie się odpowiednia liczba chętnych. Podejrzewam że schemat zniżki podobny- nieoficjalna dytrybucja z mniejszą marżą.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-air-m1-8gb-256-mac-os-10212440151
Link do sprzedawcy: https://allegro.pl/uzytkownik/Vorovitz

#allegro @allegropl #apple #macbook
  • 62
@D4NKR1D3R Od mojej strony (kupującego, licząc że się powiedzie) tak, że zamawiam preorder, sprzedający robi większe zamówienie u pośrednika i dostaję srogi rabat. A jak wygląda to od strony sprzedawcy nie wiem i pewnie się nie dowiem. Przyzwyczaiłem się już do rabatu (niecałe 30%) od car4vip, allegro dawało ostatnio 25% na Apple watche, więc już mnie nic nie zdziwi. Możemy się domyślać tylko jaka jest marża sprzedawcy i dystrybutora w oficjalnej dystrybucji.
@D4NKR1D3R: pewnie wałek, zresztą w CEIDG jest "Data wznowienia wykonywania indywidualnej działalności 2021-01-21" więc koleś otworzył firmę dla tego biznesu

https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchNIP.aspx?nip=6751717776

Na moje oko są 3 opcje.

1. Koleś nazbiera zamówień i zniknie z kasą, a potem allegro niech się martwi zwrotami
2. Użyje tej aukcji jako "pożyczki" krótko terminowej (może na granie na giełdzie lub krypto), tzn nazbiera kasy, użyje do czego ma użyć a w czerwcu anuluje zamówienia.
3.
@Niles bardziej skłaniałbym się przy 1 i 2 opcji lub 4. Że to jest możliwe. W wątku o car4vip były podobne sugestie, ale urządzenia Apple są blokowane w razie kradzieży.
Ciekawy wątek ... warto to śledzić, ale z punktu widzenia takiego drobnego gracza jak ja, który ma przysłowiowe pare groszy przy sobie, zakup u kogoś takiego to jednak zbyt duże ryzyko. Z Car4Vip bądź co bądź mamy bardzo dobrze udokumentowaną i spisaną historię .. sam już pare rzeczy kupiłem - część już dotarła. Nie muszę ugrywać kolejnych paru procent więcej niż to co mam sprawdzone i przetestowane u pana Marka .. zachłanność
Jeszcze tydzień temu sprzęt był wystawiony z konta samedobrerzeczy1, widzę że zniknął i teraz pojawił się tutaj. No ciekawa sprawa aczkolwiek jak bym mocno uważał.
@szymko1995: No tak - pewnie, masz rację. Pisałem bardziej w moim imieniu, niż ogólnie. Dla mnie ochrona Allegro to w zasadzie jedyny argument .. obyśmy nigdy nie musieli z niej korzystać, bo kasa wróci, ale całe te zamieszanie pewnie nikomu nie jest potrzebne wtedy. Ja bynajmniej kupuje na razie tylko u Car4Vip - jak spaść z konia, to z takiego którego choć trochę się zna .. hahaha