Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś jeszcze poluje bądź polował na jakieś stare płytki z czasopism pokroju #cdaction , #komputerswiat , a nawet #cybermycha to coś ciekawego zadziało się ostatnio.

Istnieje sobie taki portal jak "redump.org", który gromadzi mnóstwo obrazów płyt. Te normalnie nie są dostępne do pobrania, zawierają głównie informacje typu długości ścieżek, hasła MD5, PVD i tak dalej. Jednakże, ostatnio na "archive.org" pojawił się wielki zbiór zgranych płyt właśnie stamtąd - być może "wyciek", a być może celowe działanie. Tutaj do wyboru po literkach.

Wśród zbiorów, zdążyłem zobaczyć niemal wszystkie płyty z Cybermychy, mnóstwo płytek CD-Action począwszy od 1996, także Komputer Świat Gry. Jeśli są tu jacyś "kopacze", którym zależy bardziej na zawartości płyt niż na płytach jako "dotykalnej materii", radziłbym przejrzeć sobie te wirtualne dobra i może zrobić jakieś kopie zapasowe, wszak nie wiadomo jak długo to będzie tam leżeć.

Dodam jeszcze #retrogaming i #staregry bo może są tu jacyś poszukiwacze artefaktów.
  • 19
  • Odpowiedz
Krok 1: Kup zapas żywności.
Krok 2: Kup kilka zewnętrznych dysków twardych.
Krok 3: Zabunkruj się w pokoju z komputerem i zgrywaj wszystko, mimo że 90% zawartości nie otworzysz, ale będziesz miał spokój ducha, że masz. "Kiedyś to było" na zawsze w moim sercu.
  • Odpowiedz
@Katedra_z_chlebkiem: Ja osobiście mam płatną wersję DAEMON Tools (bodajże Pro), ale wersja Lite również się nadaje (zarówno zwykłe ISO jak i te wielosesyjne CUE/BIN czy MDF/MDS). Niektórzy używają jeszcze WinCDEmu a nawet Alcohol 120%, ale ja odkąd pamiętam zawsze korzystałem z "demona".
  • Odpowiedz
@bgb1: A to dobre pytanie, choć nie zwracałem na to uwagi. Możesz podrzucić tu przykład takich plików? W sumie bardziej logiczne byłoby na odwrót, bo np. niektóre pliki są tak duże że nie idzie ich normalnie wrzucić na archive.org. Jedyne co mi do głowy przychodzi - gość który wrzucił dane, wrzucił też plik do ściągnięcia torrentem, bo samo "archive.org" chyba nie oferuje seedowania.
  • Odpowiedz
@bgb1: Aaa, chyba ogarniam. Torrent jest do całej wrzutki, dopiero jak go uruchomisz jakimś qBittorrentem to pewnie wyskoczy opcja wybrania tych plików które chcesz zaciągnąć (przynajmniej tak mi się kojarzy, trochę czasu minęło odkąd ostatnio z torrentów korzystałem).
  • Odpowiedz
@Mtik333: jest jakaś inna/szybsza opcja do pobierania tych plików? Płyty dwuwarstwowe DVD to ponad 8GB, jeden obraz pobiera się pół dnia przez wolną prędkość pobierania, dzisiaj z przyzwyczajenia uśpiłem komputer (a było akurat na końcówce pobierania) i wszystko na marne poszło, a w torentowej opcji akurat nie ma tych obrazów co chce.
  • Odpowiedz
@Panjanpan: Cóż, no chyba nie bardzo - nie wiem czy archive.org ma jakieś serwery w Europie, być może te dane się jeszcze nie zreplikowały. Jedyna opcja na ten moment to zaciągać nocą.
  • Odpowiedz
@JangoFett: Hmmm, na pewno? Link który zamieściłem w drugim akapicie wciąż działa, wybrałem losową literę i losowy upload i byłem w stanie zainicjować pobieranie, zatem post powinien być aktualny.
  • Odpowiedz
@JangoFett: To moja lista kroków była następująca: wbiłem w link który wrzuciłem, wszedłem w pierwszą z czterech wrzutek nazwanych "Redump PC-Compatible Assembly: C". Po prawej stronie jest napis "Show all" - klikam w niego no i szukam czy na tej liście jest "CD-Action 04/2016". Nie ma. Nie ma go w pierwszej, drugiej ani trzeciej wrzutce. Jest jednak w czwartej wrzutce. A tu jeszcze bezpośredni link do pobrania. Zastrzegam przy
  • Odpowiedz