Wpis z mikrobloga

@Darknes17: no właśnie o to "powinien" mi się rozchodzi. W praktyce dużo łatwiej jest uzyskać ładne lico spokojny wewnętrznej niż pełen ładny przetop. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji, a obracałem się trochę przy spawaniu różnych zbiorników z nierdzewki w przemyśle farmaceutycznym.
@RebelChmiel: Jak ktoś przy takim połączeniu nie zrobi przetopu to znaczy ze klei a nie spawa.
Nie da się stopić po całej długośći krawędzi materiałów w takim złączu bez przetopu.
Tez się trochę znam bo żyje z spawania.
Jak ktoś przy takim połączeniu nie zrobi przetopu to znaczy ze klei a nie spawa.


@Darknes17: pełna zgoda, ale niestety i takich się spotykało :-) dlatego jak była możliwość to wolałem projektować tak żeby się dało od wewnątrz spawać.
@RebelChmiel: @Silvervend

Żeby łatwiej było wytłumaczyć o co mi chodzi, zobaczcie na załączone zdjęcie. Spoina ładnie wykonana, przetopiona a wewnątrz powstaje w najlepszym przypadku ostry narożnik. Teraz wyobraźcie sobie że trzymacie w takim zbiorniku masło i po zużyciu chcecie wyczyścić zbiornik. Promocje będzie wysiłku żeby resztki wyskrobać z tych narożników.
Zgadzam się że metoda spawania jest poprawna, ale moim zdaniem w przypadku spożywki spawając to od wewnątrz będzie to bardziej praktyczne
RebelChmiel - @RebelChmiel: @Silvervend

Żeby łatwiej było wytłumaczyć o co mi chod...

źródło: comment_1613330870wferFgRA6emFIdqCvlE2zw.jpg

Pobierz