Wpis z mikrobloga

Chciałabym wykupić roczny okres premium na freepik. Czy w tym przypadku mogę korzystać do celów komercyjnych ze wszystkich grafik?
Jedna dziewczyna, która obserwuję na insta sprzedaje naklejki i znalazłam na freepik kilka tych grafik, z których ona robi naklejki i je sprzedaje jako swój produkt. Nigdzie nie oznacza że znalazła grafikę tu i tam.
Czy jak będę mieć premium na freepik to równie dobrze sama mogę tak robić?

#pytanie #freepik #grafika #grafikakomputerowa #prawo
  • 9
@Prism2772: Z pixabay aktualnie korzystam, ale nie ma wiele obrazów które pasowałyby do mojego stylu. Czytam ze na freepik trzeba jeszcze licencje pobrać, orientujesz sie czy to jednorazowa licencja przypisana do konta czy trzeba pobierać licencje przy każdym obrazie?
@Tippler: Czyli rozumiem, że jeśli pobiorę 4 obrazy i te 4 obrazy połącze ze sobą na produkcie to nie mogę tego sprzedawać? kurde, to ciekawe jak ta dziewczyna to robi jak ona sprzedaje arkusz naklejek i wszystkie to właśnie grafika z freepik
@cytmirka: Najlepiej byłoby ich zapytać. Podejrzewam, że nie można, ale wydaje mi się też, że jeśli połączysz kilka grafik, modyfikując je to nikt się nie przysra. Dziewczyna po prostu nie zna zasad Freepik albo ma wyrąbane i bardzo możliwe, że jej nic nie będzie o ile ktoś tego nie zgłosi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako główne grafiki można używać w takich przypadkach jak tutaj:
https://support.freepik.com/hc/en-us/articles/360024236234-Can-I-use-Freepik-images-as-main-element-