Wpis z mikrobloga

Mireczki mam dziwny problem. Mianowicie szczury lub myszy wygryzają mi kable w aucie w okolicach silnika, które na szczęście udało się zlutować.
Korzystając z porad wywiesiliśmy kostki toaletowe domestosa, które rzekomo miały odstraszać gryzonie.
Niestety nie pomogło.
Dzisiaj nakupiliśmy w sklepach jakieś pułapki, odstraszacze w postaci sierści i parę innych wynalazków, zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać.

Wolę jednak na wszelki wypadek dopytać, czy ktoś z Was borykał się z takim problemem? i w jaki sposób sobie radziliście?
Na internecie widziałem jakieś elektroniczne odstraszacze, niestety nie znalazłem tego w żadnym sklepie.
Polecicie coś takiego w razie (odpukać) powtórnej sytuacji?

Szczury prawdopodobnie przychodzą z sąsiedniego domu, który stoi pusty.

EDIT:Dodam jeszcze, że zaczęło się od tego, że znosiły karmę dla psów na silnik. Mieliśmy dużo karmy dla psów i jeden z worków leżał pod schodami, wygryzły worek i przenosiły tą karmę na silnik (zapewne ze względu na ciepłe miejsce)

#auto #mechanikasamochodowa #gryzonie #ogrodnictwo #szczury #samochody
  • 46
@brakloginuf: Skąd wiesz, że kuna?
Dodam jeszcze, że zaczęło się od tego, że znosiły karmę dla psów na silnik. Mieliśmy dużo karmy dla psów i jeden z worków leżał pod schodami, wygryzły worek i przenosiły tą karmę na silnik (zapewne ze względu na ciepłe miejsce)
zczury prawdopodobnie przychodzą z sąsiedniego domu, który stoi pusty.


@Asmo: no to podstaw trutkę w jakiejś szczelinie tej chawiry ¯\_(ツ)_/¯

poza tym, zanim jakikolwiek zapach wstawisz do komory silnika a gościły w niej już gryzonie to ją umyj żeby nimi nie woniło.