Wpis z mikrobloga

Co to jest?? Znalazłem to kilka lat temu na polskiej plaży nad Bałtykiem.
Powierzchnia "tego czegoś" jest gładka, lekko połyskująca, o bardzo nieregularnym kształcie z wieloma wklęsłościami.
Wygląda mi to na jakąś skamieniałość, ale mogę się bardzo mylić, gdyż na paleontologii nie znam się wcale.


Reszta zdjęć w komentarzu
Pobierz NoJaAKto - Co to jest?? Znalazłem to kilka lat temu na polskiej plaży nad Bałtykiem.
...
źródło: comment_1613419450zCCWnM9pBRZI3T9loq1wuu.jpg
  • 17
@Akayari: Kiedyś przeszło mi przez myśl, że to może być trynityt (xD), ale to byłoby raczej mało prawdopodobne. Może to i być krzemień, ale ten nieregularny kształt nie pozwala mi w to do końca uwierzyć...
@NoJaAKto: Krzemienie przyjmują różne kształty, szczególnie, kiedy tworzą się w osadach mocno wapiennych (np. te z jury krakowsko-częstochowskiej), a na Twoim kawałku (mam wrażenie), że widać negatywy jakichś zwierzątek. Wklepuj na facebooka paleontologia - identyfikacja skamieniałości i lecisz :D
,,Wklepuj na facebooka paleontologia - identyfikacja skamieniałości i lecisz :D"

@Akayari: Nie będę wrzucał tego na fb, bo mnie wykopki wystalkują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale dziękuję za pomoc!

,,Wyznaję ideologię "xD". Kiedy jest mi smutno, czy jestem poważna - używam "xD". Nie powstrzymam tego!"

@Akayari: Najważniejsze w życiu, to dążyć do szczęścia. ( ) Jeżeli "ideologia ,,xD"" je Ci daje,