Wpis z mikrobloga

@leon121: Do domu idzie światłowód, on idzie do urządzenia które wygląda jak ruter i z niego rj do tv z sygnałem telewizyjnym. Tak do dokładnie wygląda. I nie ma innej opcji używając ich sprzętu, nie ma tam wyjścia hdmi czy innego. Oficjalnie oferują tylko takie rozwiązanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arturq66: A to w sumie dziwna konstrukcja, bo jak przed tv masz wpięty modem na koncentryku jak pan jezus powiedział, to z modemu po HDMI masz cyfrową transmisję z dźwiękiem. A po RJ ? To ja nie wiem. Nie korzystałem nigdy. Miras wyżej dobrze napisał, odczytaj na stronie. Jak nie znajdziesz odpowiedzi to dzwoń na infolinię.
@leon121: @EnderWiggin: Dostawca lokalny, są tańsi niż konkurencja dlatego ich rozważam, a że kable mam już w ścianie to dlatego pytam o przejściówkę. Jeszcze raz napisze jak to jest zbudowane: Do domu idzie światłowód, on jest wpięty do jakiegoś modemu, z modemu wychodzą same rj- dwa z telewizją a dwa z Internetem plus wifi. Ja w ścianie mam koncentryk dlatego potrzebuję przejściówki.
@Arturq66: masz dokładnie tak jak ja mam u siebie. Do mieszkania idzie światłowód, to jest podłączone do modemu, z którego 2 kable rj przesyłają strumień tv. W miejscu gdzie ten tv ma być, kabel rj jest podłączony do dekodera, a dekoder do tv. Nie ma możliwości korzystać z tego samego kabla w celach innych niż strumieniowanie tv, trzeba ciągnąć drugi kabel.
@Arturq66: tak to nie zadziała .jak kable są w peszlach to można próbować je wymienić. Jak masz dedykowanie porty na ruterze dla tv to jestem pewien że musisz mieć od dostawcy tvbox-a którego podłączasz do tych portów. Jak nawet być wymyślił jakiś konwerter HDMI -Analog który pozwoli ci wykorzystać kable analogowe to będzie to słabe rozwiązanie gdyż 1) dekoder musi być koło rutera czyli podejrzewam że na przedpokoju i tam będziesz
@EnderWiggin: Dodzwoniłem się na infolinie i pan mi powiedział że na 99% nie zadziała mi to z przejściówką.
@spacja_enter @leon121 :A Czy rozwiązaniem u mnie nie było by zastosowanie odpowiedniego dekodera zaraz za modemem i on by sygnał z rj przekształcał na koncentryk? Bo niestety wymiana kabli nie wchodzi w grę (,)
@EnderWiggin: Czyli od dostawcy musiał bym go dostać- a o to już pytałem na infolinii i niestety nie ma takiej opcji. Szkoda bo mega po taniości to wychodziło by dla mnie ale jednak będę musiał zrezygnować.
Dzięki wszystkim za pomoc :)
@Arturq66: nie, to jest sygnał tv przesyłany rj45, zajmuje całe pasmo i nie da się udostępnić część dla celów internetowych, a część dla tv. Trzeba ciągnąć dwa kable. Ewentualnie pozostaje wifi do internetu, albo wykorzystać prąd do udostępniania pasma internetowego.
Tak czy siak, tam gdzie leci tv, to z tego kabla już nie skorzystasz.
@leon121: Dzięki ale jeśli mają być jakieś problemy to chyba zrezygnuję z tego. Skoro nie będzie to działało tak jak po kablu rj bezpośrednio wpiętym w telewizor to po prostu wybiorę innego operatora.
@Arturq66: to o czym pisze @leon121: od modemu będzie wychodził kabel ethernetowy do dekodera telewizyjnego, który zdekoduje sygnał, dopiero od dekodera po hdmi łączysz się do TV. Telewizory nie są w stanie zdekodować same sygnału IPTV niezależnie jaką końcówką podłączysz kabel do TV.
Zadzwoń do tej firmy raz jeszcze i dopytaj konkretnie jak to wygląda.
PS montuję taką telewizję właśnie z użyciem dekoderów
@trujanaszynach: Dzwoniłem przed chwilą i pan utwierdził mnie w przekonaniu, że kabel rj45 który wychodzi z urządzenia idzie już bezpośrednio do telewizora. Potwierdził mi też że przejściówka nie zadziała, o dekodery już nie pytałem bo on nie był już w stanie odpowiedzieć no ale tamtą informację potwierdził mi na 100%.