Wpis z mikrobloga

Siemanko koledzy i koleżanki z #krakow
Gdybyście hipotecznie mieli się przeprowadzić do Krakowa z innego miasta to gdzie chcielibyście zamieszkać? Jaka dzielnica, okolica? A może przedmieścia z dobrym dojazdem do centrum? Są jakieś obrzeżne miejscowości gdzie można kupić działkę budowlaną w rozsądnej cenie / spoko lokalizacji?
  • 21
@Kuba_prezes: Zależy czego szukasz, są dzielnice z klimatem i te bez niego, bardziej i mniej bezpieczne, tańsze i droższe etc. Mieszkałem w kilku dzielnicach (Krowodrza, Grzegórzki, Zwierzyniec, Podgórze i Nowa Huta) i na starość przeniósłbym się na Grzegórzki (podkreślam "Stare"). W Hucie dobrze się mieszka (komunikacja, zieleń, ceny mieszkań, bezpieczeństwo i ogólnie "klimat"), ale sentyment do Hali Targowej, Plant Daszyńskiego, Cracovii i ogólnie pojętego "dzieciństwa" pozostał ( ͡° ͜ʖ
@Arewin blokowiska raczej bleh, ale niczego nie wykluczam. Na razie powiedzmy że badam grunt :)

@Aeli dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Już myślałem że tylko śmieszki będą :)
Tak najlepiej na świecie to byłoby wyrwać działkę budowlaną gdzieś za miastem blisko zieleni żeby dojazd do miasta trwał z 20 minut samochodem. Wychowałem się w domu z ogrodem, obecnie mieszkam w mieszkaniu i brak ogrodu i własnej przestrzeni na świeżym powietrzu mi doskwiera. Widziałem
@Kuba_prezes: Szeregówki na Wzgórzach planują/budują więc niby miasto, ale wieś. Popatrz ewentualnie w okolicy Brzegów, bo widziałem kiedyś dom do remontu i rozbudowy z działką za circa 100 tys. Jak skończą Przylasek Rusiecki to masz domek jak na Mazurach ;)
@Kuba_prezes: Negatywne zmiany w mieście na przestrzeni ostatnich 10-15 lat. Coraz gorsza organizacja ruchu przez co stoi się coraz więcej w korkach, coraz mniej miejsc parkingowych, w moim przypadku zła siatka komunikacji miejskiej, która nie jest alternatywą dla samochodu, zabudowa terenów zielonych, słynna patodeweloperka i wciskanie gigantycznej liczby bloków przy zerowej poprawie przepustowości dróg dojazdowych, smog. Mam wolny zawód więc ostatecznie i tak się wyniosę tam gdzie tanio i ciepło przez
@PiersiowkaPelnaZiol: Najdroższa, ekskluzywna część miasta, dużo zieleni, jednakże dojazd problematyczny, a komunikacja miejska słaba. Charakter willowy kontrastujący ze spotykanym gdzieniegdzie brakiem chodnika. Osobiście za pieniądze pozwalające na zakup tam domu, wolałbym kupić mieszkanie lub dom w innym miejscu.