Wpis z mikrobloga

@Atx0937:

1. Czy kurs po którym sprzedaję / kupuję to kurs z dnia, w którym to zadeklaruję w profilu, czy z dnia, w którym środki z przelewu zostaną zaksięgowane?
2. Jaki sens ma dzielenie pozycji na kilka portfeli? Mam jeden portfel z 3 funduszami i ostatnio chciałem do niego dorzucić jeszcze jeden fundusz, ale przypadkiem utworzyłem nowy portfel z tym nowym funduszem. Czy ma to jakikolwiek sens poza tym, że komplikuje
@lab_rat: 1) tfi ma czas na realizacje, wiec pewnie to bedise kurs z nastepnego dnia lub poznjej. To jest wada inwestycji w tfi bo nir wiesz po jakim kursie kupia / sprzedadza. 2) przydaje sie jesli chcesz podsielic na rozne cele, ja traktuje wszystko jakodlugoterminowe wiec mam wszystkie pozycje w ramach jednejg porrtfela 3) tak, ale pewnie zarobilbum wiecej gdybym zainwestowal bezposrednio w indeks msci world :)
Musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy to ze fundusz ma hedge do zlotowki to jest wada czy zaleta, bo to kosztuje (bedzie to uwzglednione w wycenie). Oplaty wieksze niz przy standardowych etfach. Najwiekszy imo jest ten obligacji rynkow wschodzacych - odpowiedni etf pobiera taka sama oplate za zarzadzanie jak inpzu