Wpis z mikrobloga

Mam problem z tłuszczeniem się włosów. Myje je co dwa dni szamponem Head & Shoulders (klasyczny) i o ile pierwsze dnia są okej tyle następnego dnia są już tłuste. Włosy mam krótkie. Nie wykonuje żadnej ciężkiej pracy fizycznej - nie pocę się szczególnie a jednak mam strasznie tłuste te włosy. Możecie poleci jakiś szampon, odżywkę co by pomogło z moim problemem ?
#kosmetyki #higiena #zdrowie
  • 13
@vaars: poczytaj zatem o składzie szamponów. Bo ja się od różowej dowiedziałem, że szampony dzieli się na łagodne, średnie i mocne. H&S jest podobno mocny. Ja nie wiem, zawsze brałem cokolwiek i też mi się niby przetłuszczał łeb, ale to raczej kwestia genów.
Ale też fakt, że im dłuższe włosy tym gorzej. Przy krótkich te 2 dni mogłem latać bez przejmowania się, mimo wszystko jednak zawsze byłem fanem porannego mycia głowy.
@vaars: przede wszystkim zrezygnuj z H&S, a zainteresuj się czymś naturalnym, np. Yope, Nacomi, Vianek. Polskie marki, przyjazne dla skóry. Przede wszystkim starają się być możliwie delikatne dla naszego ciała, w przeciwieństwie do H&S, które ma za zadanie zmyć i ściągnąć jakiekolwiek naturalne warstwy ochronne. Przez to ci się włosy przetłuszczają szybko, bo cały łój zmywasz i organizm musi nadprodukować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vaars: miałem ten sam problem, próbowałem chyba z 30-40 szamponow w swoim życiu, leczniczych, ziołowych i na mój łeb działa tylko Garnier fructis zielony xD nic #!$%@? innego. A head & shoulders to największe gówno ze wszystkich szamponow ktore używałem