Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
potrzebuję pomocy przy łączeniu Arduino UNO z Labview. Nie wiem do końca w jaki sposób odczyt z sondy TDS podłączonej do Arduino pokazać w formie okienka w programie.

Wykonałem wszystkie konieczne kroki, które opisywane są w internecie:
- ściągnięcie odpowiedniego sterownika (NI Visa),
- pobranie Labview Interface for Arduino przy pomocy VI Package Manager
- w programie Arduino IDE wgranie LIFABase do mojego Arduino.

Kolejnym krokiem było stworzenie schematu w programie Labview, który na chwilę obecną prezentuje się tak jak na załączonym zdjęciu. Chodzi mi o to, że chcę otrzymać wynik pomiaru, który będzie tym odczytanym przez sondę i przemnożonym przez wartość 2,1. Ustawiłem port odpowiadający temu, pod który podłączona jest płytka Arduino, sposób łączenia (kabel USB), rodzaj sprzętu (UNO) oraz wartość 9600, gdyż taka sama jest w odpowiedniej zakładce w LIFE
Base.
Problem pojawia się przy odpowiednim pinie, do którego podpięta jest sonda. Jest ona podpięta pod złącze analogowe (A1), a nie numeryczne, jednak w Labview można wpisać jedynie numer. Nie wiem w jaki sposób to uruchomić. Czy jest jakaś metoda na przypisanie np. w kodzie, wyjściu analogowemu wartości numerycznej, aby móc ją wpisać w Labview? Próbowałem podłączać miernik pod złącza numeryczne, ale wtedy odczyt szaleje i pokazuje kosmiczne wartości. Niedawno zacząłem swoją przygodę z Arduino i na chwilę obecną jest to dla mnie problem nie do przeskoczenia. Liczę na to, że ktoś z Was będzie znał sposób jak z tego wybrnąć.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!

#arduino #elektronika #labview #programowanie #elektrotechnika
koomi23 - Mirki i Mirabelki, 
potrzebuję pomocy przy łączeniu Arduino UNO z Labview....

źródło: comment_1613640646GL8p3ww7nPU3HvbEIgfgWM.jpg

Pobierz
  • 8
@koomi23: jeśli dobrze rozumiem jak labview działa to ono samo z siebie nie programuje płytki.
to Ty musisz napisać kod który będzie cyklicznie wysyłać dane po serialu do labview.
Kiedy labview złapie dane to wtedy je przetwarza
@Tymian: Jest dokładnie tak jak piszesz. Kod do Adruino stworzyłem wcześniej i wgrałem na płytkę, wszystko działa jak trzeba, a wynik pomiaru pokazuje mi się na wyświetlaczu LCD 2x16, który podpiąłem do płytki. Teraz jednak chciałbym ten sam odczyt zobaczyć w programie i tu pojawił się na pewnym etapie problem.