Wpis z mikrobloga

Czy programista potrzebuje studiów?
Jesteśmy tu nowi i mamy #rozdajo. TL;DR na końcu.

Tak się składa, że Techni Schools to pierwsze w Polsce technikum dla programistów i ruszamy z zajęciami w różnych miastach wojewódzkich. I tu pytanie do was: czy programista potrzebuje jakichkolwiek studiów żeby być #programista15k? My twierdzimy że nie, bo wystarczy technikum i przed 20 rokiem życia można zacząć zarabiać.

Z powodu braku folii nasze kaczki nie mogą być sprzedane i 20 sztuk idzie do was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
15 - dla osób z najciekawszymi odpowiedziami
5 - wybrane spośród plusujących

Wyjątkowo zielonki biorą udział.


TL;DR odpowiedz na pytanie i zgarnij kaczkę. Prowadzimy technikum programistyczne w kilku miastach.
#it #technikum #pytanie #jakaszkola #szkola #programowanie #kaczka
technischools - Czy programista potrzebuje studiów?
Jesteśmy tu nowi i mamy #rozdajo...

źródło: comment_1613725496s2SfEjIBGuAlk1HPF0oWyv.jpg

Pobierz
  • 133
@technischools: jestem po technikum inf, później studia inf. Najgorsze co wspominam to technikum i lekcje z C++ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwsze 3/4 miesiące to jakieś 2-3 zeszyty do których przepisywaliśmy Grebosza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Później praktyka i kod kod kod, pierw w zeszyt a później w kompilator ( ͡º ͜ʖ͡º) Po 2 latach takich lekcji, każdy
  • 18
@technischools: Jeśli faktycznie czegoś nauczy takie technikum pod kątem biznesowym, a nie klepanie TODO i innych słabych rzeczy jak po bootcampach... To tak, studia nie są potrzebne. Wolałabym zrekrutować osobę po takim technikum niż po jakiejś politechnice, jeśli faktycznie by miała lepsze umiejętności.

A co do kaczuszek... Może pomożecie mi poszerzyć kolekcje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SlodkieMangoZ_Ananasem - @technischools: Jeśli faktycznie czegoś nauczy takie technik...

źródło: comment_1613727402fcznZjDAXYevPVPvnNI7ZG.jpg

Pobierz
@technischools: jako mgr inż. pracujący jako programista od jakiś 12lat stwierdzam, że studia się przydają, choć niezbędne nie są. Spotkałem na swojej drodze dobrych specjalistów bez studiów po ogólniakach, partaczy po technikum i tragicznych wyrobników po politechnice. Nie ma reguły. Osobiście uważam, że jeśli ktoś może iść na studia, to warto, ponieważ jest to masa świetnych okazji do nauczenia się wielu przydatnych rzeczy, a jeśli ktoś jest dość aktywny, to również
@technischools: Pewnie możliwe, ale obstawiam że ciężko się będzie wstrzelić. Przez COVID nawet studenci mają problem znaleźć pracę, a jak PRZED pandemią się rekrutowałem to do mojej firmy było 130 osób na miejsce na staż. Jak firma ma taki wybór, to wybierze zapewne studenta.

Z drugiej strony, jeśli parę lat przesiedzisz w jakimś Januszexie za minimalną, to pewnie gdzieś uda Ci się dostać w końcu.
@technischools: nie potrzebuje studiów, ale potrzebuje wiedzy i umiejętności nawet większych niż mógłby zdobyć na studiach jeśli nie chce być klepaczem dziurawego kodu. To czy dojdzie do tego poprzez studiowanie czy czytanie książek i robienie kursów po weekendach ma małe znaczenie. Tylko ignorantów technicznych nie lubi nikt.