Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy i mirabelki z #chorzow oraz #katowice
Czy mieliście do czynienia albo ktoś z waszego otoczenia z wsb? Planuje studia zaoczne i w sumie pomyślałem o tym, polecacie, nie polecacie? Da radę dostać sensowną pracę po takich studiach zaocznych?

No i w sumie najważniejsza sprawa, przyjmują tam każdego od buta czy jednak patrzą na wyniki z matur i robią ostrą selekcję?

#studia #slask #wsb
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Anty_Chryst: Ja za chwilę kończę tam informatykę. W mojej opinii uczelnia całkiem ok, mam też porównanie do POLSL, na której byłem. Nie wiem jak tryb dzienny, ja jestem na zaocznych.

Co do pracy, to w moim przypadku wszystko zależało od umiejętności, które zdobyłem innymi drogami, studia robię jakoś papierek na przyszłość. Tak to chyba wygląda w 99% przypadków - uczelnia może ci wskazać jakiś kierunek, ale nie nauczy cię niczego na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HexUP: czekaj, w wyższej szkole bankowej kończysz informatykę? ( _)
To co tam można jeszcze zdawać? Na ich stronie nie widzę żadnego info o studiach informatycznych czy jakichkolwiek innych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anty_Chryst: To nie wiem jak szukasz, ale widzę, że cały czas da się zapisać na informatykę.

Co do uczelni, to może nie jest to oczywisty wybór na informatykę, ale mało która uczelnia będzie cię w stanie w tym kierunku wyszkolić. Trzeba samemu zdobyć większość wiedzy, uczelnia może dać kontakty i wskazać kierunek - tak jak pisałem wcześniej.
HexUP - @Anty_Chryst: To nie wiem jak szukasz, ale widzę, że cały czas da się zapisać...

źródło: comment_1613839499eZuIfPxgXYzQyyG0shxIuL.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anty_Chryst: A plusem tutaj jest fakt, że przykładając "minimalną" uwagę do zajęć i robiąc po prostu to o co cię proszą jesteś w stanie przechodzić dalej. Dla mnie był to dobry deal, bo nie miałem czasu na wielogodzinne seanse z podręcznikami pomiędzy każdym zjazdem.

Miałem też oczywiście znajomych, którzy i tak polegli po pierwszym semestrze. Były to zazwyczaj osoby, które nie miały żadnej styczności z programowaniem, sieciami i nie wykazywały własnej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: Tego za ciebie nie wybiorę. Nie wiem w czym czujesz się dobrze. Robienie studiów dla samego papierka, nie mając planu na siebie sprawi jedynie, że zaczniesz zarabiać 3/4 lata później niż powinieneś.

Jak mimo wszystko chcesz iść na studia, to polecam właśnie tryb zaoczny. Wymaga to poświęcenia niektórych weekendów, ale możesz normalnie pracować i nie być obciążeniem dla nikogo (mówiąc dosyć dosadnie). Niestety poświęcisz tym samym praktycznie całe studenckie życie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HexUP: teraz zarabiam 3 koła i się uczę w liceum zaocznym, jak nie pójdę na studia to za 3-4 lata będę zarabiał dalej trzy kola albo i mniej przez inflację xd

Nie mam kompletnie planu na siebie ale nie mam zamiaru zmarnować życia na magazynie za grosze ¯\_(ツ)_/¯ imo lepsze robienie papierka aniżeli siedzenie na dupie i czekanie na zbawienie xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anty_Chryst: jasna sprawa. Fajnie, że chcesz się rozwijać. Nie wiem co robisz na magazynie i na ile firma daje ci możliwości zmiany stanowiska, ale możesz iść na logistykę. Jak masz pracę, to poszedłbym właśnie na zaoczne.

Nie wiem jak to wygląda na innych kierunkach, ale na infie wsb ma całkiem dużo szkoleń sponsorowanych z budżetu unijnego. Część z nich naprawdę warta zrobienia. Mi to na pewnym etapie pomogło ze zmianą stanowiska
@Anty_Chryst: chyba jedna z najłatwiejszych uczelni w Polsce, przyjmują chyba każdego od strzała. Jeśli chcesz mieć jakiś tam papier to idź. Musisz samemu coś działać, jakieś szkolenia itd. Bo jak masz zamiar tam iść, mieć wywalone jaja no to po tym tylko papier zostanie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nikic21: Nie mam porównania do innych uczelni poza polsl, ale potwierdzam, jest łatwo. Zdarzają się też prowadzący, którzy wymagają dużo. Zdarzało się też, że miałem tego samego wykładowcę co na Politechnice. Jednak różnica robi się przede wszystkim na koniec semestru jak dochodzi do egzaminu. Kolokwia na polsl były dużo cięższe... :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nikic21: i o to mi chodziło właśnie, by było łatwo i szkoła nie marnowała mojego czasu(nie żeby był jakiś cenny xd)
Cała resztę sam ogarnę, jakieś praktyki, szkolenia

Tylko kurła nie wiem co wybrać, tych kierunków jest w opór dużo a mi w sumie tylko na kasie zależy i na tym, by zawód był przyszłościowy ¯\_(ツ)_/¯
@Anty_Chryst: no to szkoła dla Ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º) a co do kierunków to sam musisz wybrać co Cię interesuję. Na pewno nie bierz jakiś stosunków międzynarodowych albo turystyki. Ja bym celował w jakieś studia inżynierskie.