Wpis z mikrobloga

Ma ktoś wiedzę/doświadczenie jaka forma reklamy byłaby najskuteczniejsza dla mikro działalności - pranie tapicerek, dywanów i wykładzin? (usługi u klienta, miasto 140tys)
Czytam same mądrości i jedni mówią że ulotki, inni że to strata czasu bo tylko FB działa...
Są jeszcze ogłoszenia na olx, ogłoszenia w prasie tradycyjnej. Chcę zainwestować w reklamę ale bez wtopy na starcie.
Ma ktoś jakieś sugestie?
Pzdr
#reklama #facebook #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 24
@Kononienko: no to raczej bym odpuścił FB i zainwestowałbym tę kasę w ulotki i Fixly lub jakieś podobne portale.

Oczywiście fanpage na FB czy inne media społecznościowe możesz ogarnąć na zasadzie zasięgów organicznych - to jest za darmo, a budować markę w necie zawsze warto.

Dodatkowo część z tego 1000 zł możesz wrzucić w marketing w postaci rabatów w ramach systemu poleceń.

Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania marketingowe zrób skuteczny research, żeby
@Kononienko błagam tylko nie kolejne gówniane ulotki =] Tak jak kolega @bloger_klasyczny wspomniał, idź w polecenia. Zrób sobie wizytówki i zadowoleni klienci sami będą pisać na FB i opiniach google.

Jak ja korzystałem z tego typu usług to dostałem wizytówkę w postaci magnesu na lodówkę. Co prawda nie byłem zadowolony, ale magnes na lodówce jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Kononienko żona znalazła ich na lokalnej grupie na FB, więc moze w tym kierunku? Nie musisz za to płacić, tylko sam możesz reagować jak pytanie o tego typu usługę się pojawi.

Dostaliśmy też kartę lojalnościową, ale tak jak wspomniałem, nie byliśmy zadowoleni, więc poszła do kosza =)
@Kononienko: Wiem, że już kilka dni po, ale siedzę w temacie to się wypowiem :)

1. Google Ads - ludzie szukają tematu i od razu dostają odpowiedź. Temat wymaga zgłębienia, optymalizacji i doświadczenia. Mimo wszystko płacisz tylko za efekt (klik w reklamę). Najważniejsze żeby Twoja strona czy miejsce gdzie kierujesz ruch było zoptamilozwane pod mobile - to jest must have dla google. A i tylko wyszukiwarka, żadne tam banery

2. Grupy