Wpis z mikrobloga

385 + 1 = 386

Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2
Autor: Jarosław Grzędowicz
Gatunek: Fantasy
Ocena: ★★★★★★★★

W drugim tomie bezpośrednio kontynuujemy wątki z tomu pierwszego.

Po fiasku w pierwszym tomie Vuko otrzymuje drugą szansę od bóstw opiekujących się Midgaardem, które pomagają mu się wyswobodzić z pułapki i instruują co powinien dalej uczynić. Celem jest opanowanie mocy i nauka czynienia.
Filar z kolei nadal ucieka w przebraniu Amitraja, by z dala od kultu Matki założyć nowy Kirenen. Wraz z Brusem muszą unikać forteli stale zastawianych przez przeciwników, chociaż tutaj mamy raczej wewnętrzne utarczki kultystów niż faktyczną chęć odnalezienia „ciemiężcy”.

W tym tomie znacznie ciekawsze jest to co się dzieje u Filara, ponieważ Vuko zajmuje dłuższą chwilę zebranie się w garść i ruszenie w jakimś konkretnym kierunku. Wydarzenia z poprzedniego tomu wywróciły do góry nogami stosowane przez niego nowoczesne nanotechnologie, co wymaga zaadaptowania się do nowych warunków. I to jest ciekawe, ponieważ te wszystkie bajery, w które był wyposażony czyniły z niego nadczłowieka.

Mimo, że akcja w tym tomie rozwija się dość powoli, to nie czułem znużenia. Fabuła brnie do przodu powoli, ale wytrwale. Ocena odrobinę niższa głównie przez wątek Vuko.

#bookmeter
kulfon_wulkanizator - 385 + 1 = 386

Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2
Autor: Jaro...

źródło: comment_1613889823J1FZIzK3wkKec6Oq3LBbfw.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kulfon_wulkanizator: jako seria bomba, ale mnie osobiście czwarty tom bardzo rozczarował. Pierwsze trzy piętrzą przed postaciami masę problemów, których rozwiązanie zajmuje pewien czas, a w ostatnim wszystkie wydarzenia prowadzące do wielkiej bitwy są strasznie spłaszczone i nagle przeszkody nie sprawiają żadnych kłopotów bohaterów.
  • Odpowiedz
@JohnGeorge: jest planszówka w tym uniwersum i to chyba dość znana i bardzo rozbudowana, jeśli cię to interesuje to co prawda nie gra komputerowa ale i tak ciekawe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takijedenw: według mnie również... Ba, dodam nawet że i cała seria bije wiedźmina na głowę.
Ale jakby zekranizowali to jak Wieśka to..... Kaszana by była na maksa
  • Odpowiedz
@kulfon_wulkanizator: BTW tylko mi nie podobało się niedbalstwo autora którr mocniej zaczęło wychodzić w tym tomie?

Strasznie mnir irytowało, że nawet się nie zająknął o tym jak Vuko musi dziwnie wyglądać w porównaniu do miejscowych po tym jak stracił całą charakteryzacje.

Znowu jeżeli przestał być ziemskim człowiekiem to też warto o tym wspomnieć...
  • Odpowiedz