Wpis z mikrobloga

Szeroko rozumianym rozwojem osobistym interesuję się już około 10 lat, psychologią niewiele krócej. Przez te 10 lat przeczytałem dosłownie setki książek i przetestowałem na sobie kilkadziesiąt różnych “programów i technik”, które rzekomo miały zmienić mnie i moje życie.

Najdłużej udało mi się wytrwać dwa lata ale, patrząc z perspektywy czasu za moje lepsze samopoczucie wtedy chyba jednak bardziej odpowiadały używki przyjmowane w ilościach hurtowych niż “zmiana myślenia”, co zresztą później przypłaciłem prawie trzyletnim psychicznym dołem (nie chcę nadużywać słowa “depresja”).

Po 10 latach popełniania wszystkich możliwych błędów w końcu jednak coś “zaskoczyło”.
Okazało się, że niemal wszystko czego byłem uczony i co było mi wmawiane jest fikcją. Fikcją, która powtarzana przez niemal każdego kogo znam, odkąd pamiętam zakorzeniłą się tak mocno w naszych głowach, że niemal stała się rzeczywistością.

Piszę “niemal” bo dopiero teraz widzę, że właśnie ludzie, którzy z największym przekonaniem próbowali mi wcisnąć swoją wizje rzeczywistośći są tymi najbardziej zagubionymi w życiu.

Trzy lata temu, wtedy jeszcze nieświadomie zacząłem odwracać grę, w którą grałem całe życie. Wtedy jeszcze pokracznie ale z biegiem coraz pewniej zamiast “reagować” na to co mnie spotyka, zacząłem tworzyć siebie na nowo.

Dziś chociaż czuję, że ciągle jeszcze jestem na początku, postanowiłem zebrać wszystkie moje przemyślenia i doświadczenia z ponad 10 letniej drogi i podzielić się nimi z wami.

Jeśli znacie mnie głównie z tematu psychodelików(mikrodawkowanie, tripy terapeutyczne) to rówież to się pojawi, bo jakkolwiek by to nie brzmiało przyśpieszyło to moją zmianę

https://terapianowoczesna.pl/jak-zmienic-osobowosc/

#depresja #rozwojosobisty #narkotykizawszespoko #wygryw #przegryw #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #motywacja #psychologia #psychiatria #psychodeliki #stoicyzm
terapianowoczesnaPL - Szeroko rozumianym rozwojem osobistym interesuję się już około ...

źródło: comment_16138958412lRIO4aJC5gykkZj5tE56W.jpg

Pobierz
  • 26
@gg_jap: z tego co wiem to jednym z najwiekszych problemów psychologi obecnie jest właśnie brak spójnej definicji wielu pojęć. definiowanie czegoś tak rozległego jak osobowość na blogu pisanym z zajawki, skierowanym do zwykłych ludzi mija sie z jakimkolwiek celem
@terapianowoczesnaPL: no wlasnie, bo to mam tyle zmiennych, ze samej osobowosci nie da sie zmienic, da sie dojsc skad pochodza zachowanie i dlaczego sie zachowujemy tak, a nie inaczej, ale jak ktos jest introwetykiem, to nie stanie sie nagle ekstrawertykiem (zreszta dlaczego ktokolwiek mialby zmieniac swoja osobowosc, tutaj jest blad, osobowsoc trzeba zaakceptowac i z nia pracowac, bo skad wiadomo, ze "zmiana" bedzie na lepsze, lepsze jest zawsze to kim jestesmy,
@terapianowoczesnaPL: no tak zgoda, ale jak na skrot myslowy to jako jedno z trzech najbardziej rzucajacych sie slow na grafice to spore uproszczenie ;) semantyka jako taka ma znaczenie, bo jest pierwszym komunikatem, ktory dostajemy na jakis temat, czy w ogole oplaca sie w niego wchodzic czy nie, tez nie lubie za bardzo przywiazywac zbytniej uwagi do slow, bo jestem typem o wiekszej inteligencji emocjonalnej, ale jednak nauczylem sie, ze niektorzy
@Ptaszek99: nawet nie wchodzac jakoś szczególnie w temat samooceny, obrazu siebie blabla #!$%@? morda u faceta to akurat nie jest tragedia. traedia kiedy zaczynasz sam siebie oceniac przez pryzmat tej mordy. w sensie ludzi z kompleksami podswiadomie kazdy z nas wyczuwa na pierwszy rzut oka. tutaj idealnie pasuje to bledne koło o którym pisałem w artykułe "mam #!$%@?ą mordę"->czujesz wstyd/wstręt do siebie->nie dbasz o siebie bo i po co skoro masz