Wpis z mikrobloga

Czyli nie ma. Czym się zatem różni fabryka Skody której właścicielem jest VW od fabryki VW w Polsce? W zasadzie tylko znaczkiem na masce bo wszystko i tak należy do Niemca.


@ediz4: Husarzu drogi, mylisz się. Różni się dość znacznie. Centrum R&D oraz designu Skody jest w Pradze i w Mladej. Wejdź sobie tu https://www.skoda-kariera.cz i zobacz jakich ludzie poszukują do R&D i sprawdź, czy w polskich montowniach ktoś potrzebuje podobnego
@SonGocha99: Bzdura, oddawałam krew w Czechach, więc wiem, że to nieprawda ¯\_(ツ)_/¯ Przed oddaniem krwi wypełnia się kwestionariusz, w którym jedynie odpowiada się na pytanie o stosunki seksualne bez zabezpieczenia, bez żadnego sugerowania orientacji seksualnej. Potem i tak ma się rozmowę z lekarzem i odpowiedź twierdząca na któreś z tych pytań (a jest ich chyba ze 100) nie wyklucza automatycznie z oddawania krwi.
Bzdura, oddawałam krew w Czechach, więc wiem, że to nieprawda ¯_(ツ)_/¯ Przed oddaniem krwi wypełnia się kwestionariusz, w którym jedynie odpowiada się na pytanie o stosunki seksualne bez zabezpieczenia, bez żadnego sugerowania orientacji seksualnej. Potem i tak ma się rozmowę z lekarzem i odpowiedź twierdząca na któreś z tych pytań (a jest ich chyba ze 100) nie wyklucza automatycznie z oddawania krwi.


@holka-kofolka: A miałeś pytanie czy mieszkasz w schronisku, albo
Bzdura, oddawałam krew w Czechach, więc wiem, że to nieprawda ¯_(ツ)_/¯ Przed oddaniem krwi wypełnia się kwestionariusz, w którym jedynie odpowiada się na pytanie o stosunki seksualne bez zabezpieczenia, bez żadnego sugerowania orientacji seksualnej. Potem i tak ma się rozmowę z lekarzem i odpowiedź twierdząca na któreś z tych pytań (a jest ich chyba ze 100) nie wyklucza automatycznie z oddawania krwi.


@holka-kofolka: We Francji mają całkowity zakaz
Zakazanie mężczyznom mającym
@SonGocha99: Nie, takiego pytania też nie ma. Tu jest lista, co wyklucza z oddawania krwi (wrzuć w translator):
týden po zhojení oparu
u žen v době menstruace
alespoň 14 dní po lehčí infekci (rýma, kašel apod.)
4 týdny po dobrání antibiotik
1 měsíc po pobytu mimo Evropu
1 měsíc po přisátí klíštěte
1 měsíc po průjmovitém onemocnění
6 měsíců po vyléčení boreliózy
6 měsíců po endoskopickém vyšetření
6 měsíců po transfuzi