Wpis z mikrobloga

Dzień dobry!
Oglądając ostatnio film ze znaleziska Poznań w 1940 roku: film niemieckiego żołnierza wpadła mi w oko flaga powiewająca przed poznańską Operą (wówczas zwaną Großes Haus der Reichsgautheater), która nie daje mi spokoju, a której nie jestem w stanie zidentyfikować. Te flagi pojawiają się na wielu zdjęciach Poznania z tego okresu.

Będę wdzięczny za pomoc. Tutaj link do mojego komentarza pod znaleziskiem gdzie padały już jakieś pierwsze propozycje...

#heraldyka #flagiswiatamirko #historia #poznan #festungposen #okupacja
W związku z tym, że to może mieć związek z jakimiś wojskowymi lub partyjnymi strukturami taguję #zagadkimilitarne, #nsdap, #nazi.
albacore - Dzień dobry!
Oglądając ostatnio film ze znaleziska Poznań w 1940 roku: fi...

źródło: comment_1613980439HFsLfBEiE0X0xmrlNRxRpu.jpg

Pobierz
  • 16
@albacore: Dobra rozkmina z tymi flagami. Może ustalenie dokładniejszej daty filmu np. na podstawie wydarzeń, w związku z którymi ulice są tak przyozdobione, zwłaszcza wydarzenia, które ma miejsce na Wilhelmsplatz (dość charakterystyczne maszyny tam są) coś podpowie. Sądząc po stanie przebudowy zamku (skuta kaplica, dobudowany balkon) oraz drzew bez liści, to najwcześniej późna jesień 1940 lub nawet 1941.
@XkemotX: tak, sorry zapomniałem się pochwalić, ale po dłuugim śledztwie ustaliłem, że te to symbolika związana z imprezą nazywającą się "Ostdeutscher Kulturtage 1941" odbywającą się w dniach 16-23 marca 1941. W tym czasie Poznań, czy w zasadzie Posen dostąpił zaszczytu wizyty dr. Goebbelsa (zachowały się fotografie, na których widać też te flagi, więc musiały wisieć w tym czasie).

Sama symbolika została oryginalnie stworzona - tak sądzę - na potrzeby "Tag der
albacore - @XkemotX: tak, sorry zapomniałem się pochwalić, ale po dłuugim śledztwie u...

źródło: comment_1626330396GcihSucDVTDXDub0DpyhAy.jpg

Pobierz