Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki, chciałbym poznać wasze zdanie. Podłoga w pokoju była zrobiona z desek sosnowych ułożonych na legarach, które z kolei leżały bez mocowania na płycie. Cyklinowanie desek za bardzo nie wchodzi w grę - dość mocno zniszczone, mają być panele. I teraz pytanie. Obniżyć legary, ustabilizować i na nich układać panele, czy układać styropian I dawać suchy beton by zrobić podłoże pod panele? #budowa #budownictwo #remontujzwykopem Nie linczujcie, chciałbym wiedzieć co wy byście robili. :<
A.....d - Mirki, chciałbym poznać wasze zdanie. Podłoga w pokoju była zrobiona z dese...

źródło: comment_1614006373vk7w43rLJyhMO3xyDcElQr.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Amerykaamerykapolandgud: To zależy jaka ta podłoga jest.
U mnie w starej kamienicy różnica w poziomie starej podłogi była ok 10cm. Uparłem się, że ma być poziom i żadnych progów. Budowlańcy wysypali dwa wory z keramzytem, wypoziomowali, położyli dwie warstwy OSB (na zakładkę) i na to panele. Lekkie, ciepłe i wygłuszało sąsiadów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laza: podłoga składała się z desek sosnowych położonych na widocznych u góry legarach. Legary były poprostu położone I na podkladach z desek, a między to wszystko położono gruz. A jeśli pytałeś I coś innego, to pokój znajduje się na piętrze.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daeun: No właśnie wiem, dlatego pytam u góry kolegę. Deski się uginają, więc muszę dołożyć chyba ze dwa legary żeby zamków właśnie nie wyłamało.
  • Odpowiedz
Ja bym zrobił wylewkę i na to płytki imitujące drewno. A żeby nie były zimą zimne - skorzystałbym z nadarzającej się okazji i od razu zrobił ogrzewanie podłogowe.

Zależy jeszcze jaki budżet - ale ja jestem ogromnym zwolennikiem takiego rozwiązania.
  • Odpowiedz
@Amerykaamerykapolandgud: Nie powiem Ci tego dokładnie bo ja to tylko pomagałem wynosić rzeczy i od czasu do czasu sprawdziłem jak jest ale ludzie od wylewki dali taką piankę jakby i na tą piankę wylewka a jak już wyschnie to pianka na wylewkę i kładziesz panel/płytka (pod płytkę nie jestem pewny). Nie wiem jak to fachowo się nazywa ale przy kupnie paneli jak byś powiedział, że piankę pod panele chcesz do układania
  • Odpowiedz
Najtaniej, zdejmujesz deski przekręcasz płytę OSB i na to panele. Grubość zostaje tak jak jest. Jeszcze taniej ale gorzej byłoby deski strugnąć o grubość paneli, ale wtedy będzie się to wszystko trochę wyginać.
Założenie moje jest, że deski które masz teraz mają standardowo 30 mm grubości.
  • Odpowiedz