Wpis z mikrobloga

Jaką ścieżkę zawodową radzilibyście mi obrać? Jestem młodym człowiekiem po szkole średniej, od razu po maturze poszedłem do pracy i zaraz miną 4 lata od kiedy to się stało. Pracowałem 1.5 roku w firmie zajmującej się wynajmem nieruchomości w Norwegii, 9 miesięcy byłem windykatorem przez telefon, siedziałem trochę w róznych call center. Obecnie wróciłem na słuchawe bo lipa z pracą przez covid. Znam angielski na poziomie C1 i mam na to papier, mam prawo jazdy i lubię jeździć autem, oprócz tego to nie posiadam żadnych umiejętności twardych. W jakie kursy/uprawnienia powinienem zainwestować? Na studia nie chcę iść bo nie lubię siedzieć nad książkami, wolę się uczyć rzeczy poprzez praktykę. Nie boję się pracy fizycznej. Myślałem o prawie jazdy na koparkę i widlaki, uprawnieniach spawacza - chociaż wiem, że ta praca może szkodzić zdrowiu, kursie na glazurnika. A może wy macie pomysł, co może robić zwykły, bystry chłopak, żeby w przyszłości móc żyć jak biały człowiek? Chętnie wróciłbym do windykacji, ale to już w większym mieście, żeby było co ściągać - wolałbym pracę w terenie niż za biurkiem.
#pracbaza #kariera #zycie #nauka #kursy
  • 11
@Iperyt: Chciałbym popracować jako handlowiec, mam kolegę który jest handlowcem już kilka lat. Skończył tylko technikum, a z 5k potrafi zarobić na uop. Jednak nie jest to pewien fach, a chciałbym mieć jakieś twarde umiejętności
@Iperyt: Nie masz uprawnień na bycie handlowcem, nie zawsze jest też na nich zapotrzebowanie. Z jednej firmy cię zwolnią/odejdziesz i możesz nie znaleźć długo podobnej pracy. A na wykwalifikowanych robotników jest duże zapotrzebowanie w całej Europie.
lubię jeździć autem


C+e,zrób sobie objazd po kraju i uciekaj na północ na zestawy 25 metrów, dobrze zarobisz a z dobrym angielskim nie trafisz do gownopracy :)
@octoberman98: Jakbyś wiedział ile w handlu specjalistycznym można zarobić to byś tak głupio nie gadal ( ͡° ͜ʖ ͡°) mowie tu o maszynach, produktach inżynieryjnych, medycznych etc. No ale fakt, często bez wykształcenia kierunkowego i znajomości branży nie ma szans na angaż.
5 cyfrowe kwoty na rękę to nie jest rzadkość. Na uop.