Wpis z mikrobloga

@Heekate: Zależy ile planujesz kupić.
Jeżeli większą ilość to dobrym rozwiązaniem będzie zakup portfela sprzętowego jak Ledger lub Trezor.
Jeżeli mniejsze kwoty to możesz zainstalować sobie portfel na własnym telefonie lub komputerze.
Myślę że Mycelium lub Electrum powinno być ok.
@Heekate: Phoenix Wallet. Jeśli używasz giełd wspierających Lightning (mocno zalecane) takie jak BTCDuke czy Bitfinex to możesz szybciutko i taniutko robić sobie transfery. Nie jest to najlepsza opcja do trzymania środków na lata, ale na jakiś okres miesięcy (który przerodzi się w lata xD) jest git.

Chociaż znajomi polecają Breeze (czy jakoś tak), ja jeszcze nie testowałem, więc nie wypowiem się, ale niby jeszcze lepszy
@Heekate: Spieszę z pomocą, bo chłopaki rzucają ci terminami na lewo i prawo, a nie ogarniają, że jesteś nowicjuszem.
Kryptowaluty kupuje się poprzez brokerów internetowych. Najlepiej takich, którzy oferują też transakcje handlowe między użytkownikami. Jedną z największych takich platform jest Coinbase. Uważaj jednak, bo Coinbase ma duże opłaty. Dlatego o wiele bardziej opłaca się korzystać z Coinbase Pro. Jak założysz konto na Coinbase to automatycznie zakłada się też na Pro. Pro