Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Zmieniamy różowej samochód i wybór padł na Toyotę Yaris. Samochód musi być z automatyczną skrzynią biegów, wiem że Cvt ma zwolenników i przeciwników ale na taką skrzynie się zdecydowałem. Mam do wyboru dwa sprawdzone pewne egzemplarze Yaris z 2014 r. Jedna to benzyna 1.33 a druga to Hybryda. Hybryda jest droższa o 5 tysięcy złotych. Samochód będzie służył głównie na dojazdy do pracy za miasto ok 25 km w jedną stronę. Mam do Was pytanie, warto zainwestować więcej i kupić hybrydę czy lepiej wziąć benzynę?
#yaris #toyota #samochody #motoryzacja
  • 17
@wegiel53: jak duże miasto to weź hybrydę. Jak będą te zakazy na kiju to hybryda będzie w cenie. Ps serio chcesz dziadkowy design i pseudo "niezawodność"? Przemysl to
A jak małe miasto to bierz benzynę, i tak nie skorzystasz z zalet hybrydy, a mniej do #!$%@? się.
@peja_ricardo12 szukałem innego auta, Swift, Corsa musi być automacie ale wszystko co znalazłem to ściągane z zachodu, szukam od ponad miesiąca, jeżdżę wykupuje raporty i jestem już zmęczony, bo wszędzie się trafia jakieś auto po poważnym dzwonię, nie mam pomysłu już na inne auto, chyba że może coś podpowiesz?
@wegiel53: tu się nie ma nad czym zastanawiać, tylko hybryda. CVT w mniejszych i słabszych samochodach spisują się znakomicie a jeździłem wieloma. W Hondzie Civic Type R czy Yarisie GR to może przeszkadzać, ale nie w zwykłym Yarisie XD Są niezawodne o ile będziesz przestrzegał wymiany oleju co 60k km. Hybryda z prostego powodu. W mieście często będzie załączał się start-stop. W hybrydzie nie poczujesz nawet kiedy się to stanie w
@peja_ricardo12: Ty w ogóle wiesz jak wygląda ten napęd hybrydowy? Wiesz jak prosty jest i ilu elementów normalnego napędu tam po prostu nie ma i dlatego się nie zepsują?

Dlaczego ma hybrydy nie wykorzystać w małym mieście? To jest kompletna bzdura. Jedyne warunki, w których nie wykorzystasz zalet hybrydy, to długotrwała jazda z wysoką prędkością po autostradzie.
@peja_ricardo12: Ty chyba nie masz zielonego pojęcia jak dziala hybryda ze takie bzdury wypisujesz. To nie elektryk gdzie każdy kilometr zasięgu ma znaczeniu. Baterie degradują sie po 5 latach o 10-15%, po 10 bateria ma 80-75%. Zwykła hybryda ma przede wszystkim wspomagać silnik w chwilach kiedy jest on mało wydajny a do tego nawet 20 letnia bateria z pojemnością 30% wystarczy.