Wpis z mikrobloga

Jednej rzeczy nigdy nie zrozumiem. Jak można będąc lewakiem sprzeciwiać się wymuszonej kulturowo monogamii? Moim zdaniem (jako lewicowca) jest to najwspanialszy przykład pierwszego w historii "komunizmu", środki (re)produkcji zostały odebrane najbogatszym i najsilniejszym i rozdzielone mniej-więcej równo pośród populacji aby zachować ład społeczny. Przecież przekazanie swoich genów, z punktu widzenia czystej biologii, jest ważniejsze nawet niż samo przeżycie, a w czasach przed wymuszoną monogamią jedynie mała część mężczyzn miała na to szanse. Na dodatek ci najsilniejsi faceci najprawdopodobniej zrezygnowali z prawa do poligamii dobrowolnie, co jest też świetne (jednak krwawa rewolucja jest całkowitą ostatecznością, nie jestem psychopatą) Argument że to opresja kobiet jakoś do mnie nie trafia, przecież ci mężczyźni posiadający wcześniej haremy kobiet byli najbardziej stratni na wprowadzeniu takiego systemu społecznego, a jednak poświęcili się dla dobra ogółu. Co myślicie? #blackpill #przegryw #lewica #prawica #neuropa #4konserwy #komunizm #zwiazki #antykapitalizm
  • 53
@Niski_Manlet: To po części prawda, ale jednak w takim np. ZSRR ponad połowa kobiet pracowała i zarabiała niewiele mniej niż przeciętny robotnik facet, a jednak prawie każdy Saszka miał swoją Nataszkę z którą mieszkał z gromadką dzieci w bloku pod Moskwą
@yummy157: Nie chodzi mi o konkretnie legalność (chociaż o tym też można dyskutować) ale o pewien kulturowy wzorzec. Mieszkanie do 40 roku życia z rodzicami i bycie na ich utrzymaniu gdy można pracować też powinno być legalne, ale kulturowo powinno się to potępiać
ZSRR ponad połowa kobiet pracowała i zarabiała niewiele mniej niż przeciętny robotnik facet, a jednak prawie każdy Saszka miał swoją Nataszkę z którą mieszkał z gromadką dzieci w bloku pod Moskwą


@Vegas8: Bo dochodziła do tego presja spoleczna i wychowanie że jednak kobieta powinna wyjść za mąż i mieć dzieci ku chwale ojczyzny(obecnie czegoś takiego nie ma). Dodatkowo pewnie były czynniki ekonomiczne np w PRLu dużo łatwiej było dostać przydział na
@Vegas8: dokładnie z przytoczonych przez Ciebie powodów jestem przeciwnikiem monogamii wymuszonej przez kulturę. Tylko zdrowi i silni powinni się rozmnażać by zapobiec degeneracji. No ale szanuję za przemyślenia, faktycznie monogamia ma działać równościowo [w rzeczywistości nie działa za dobrze bo kobiety i tak ruchają się po cichu z alfami]
@Uriel12: Myślę że przeciętny wzrost czy rozmiar szczęki u mężczyzn nie wpływa zbytnio na rozwój społeczeństwa, a faceci którzy mimo chęci nie założyli rodziny mają większe ryzyko zachorowania na choroby psychiczne, popełniania przestępstw czy antyspołecznych zachowań. Myślę że to nie przypadek że monogamiczne kultury rozwinęły się najbardziej. A z tym że ruchały się po cichu z alfami to niestety prawda, ale głównie chodzi mi tu właśnie o możliwość ustatkowania się i
@Vegas8: wpływa, albo nie wpływa. Społeczeństw jest wiele i kobiety z brzydszych będą ciągnąć do mężczyzn z ładniejszych. Ponieważ mężczyźni są łagodnymi sędziami to będą je ruchać. Also mężczyźni z ładniejszego społeczeństwa będą czuli się lepsi od tych z brzydkiego - bicie przegrywów w szkole w makroskali może zaistnieć. To rzecz jasna tylko moje dywagacje, a nie prawda objawiona, ale sam pomyśl czy tak nie będzie?
@Vegas8: Ja się dziwię czemu PiS podczas całej tej afery z uchodźcami nie zgodził się na przyjęcie np wyłącznie kobiet przed 30 rokiem życia, skoro jest nadwyżka mężczyzn to w pewien sposób oczywiste że ci z dołu drabiny społecznej nie znajdą partnerki dlatego trzeba zwiększyć podaż kobiet przez sprowadzanie imigrantek.
Kaktus80 - @Vegas8: Ja się dziwię czemu PiS podczas całej tej afery z uchodźcami nie ...

źródło: comment_1614166259hIy9JBfhdxXwV2Awv9TAey.jpg

Pobierz
@Kaktus80: O, to jest ciekawy pomysł, dwie pieczenie na jednym ogniu xD Z jednej strony wprowadzamy diversity i progresywiści zadowoleni, a z drugiej rozwiązujemy (po części przynajmniej) problem incelstwa i demografii. Można by to na dodatek jakoś ładnie uzasadnić że kobiety-uchodźczynie mają ciężej niż faceci i walczymy z dyskryminacją kobiet wynagradzając im opresję w rodzimych krajach
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Vegas8: współczesna lewica z tą dawną, pracowniczą ma nie wiele wspólnego. A pomysł imigracji kobiet nic by nie pomógł - one dalej były by zainteresowane tylko najlepszymi facetami a nie spierdonami. Dla nas nie ma ratunku, dla społeczeństw również. Dziś się z nas śmieją i szydzą ale za 15 lat to my będziemy większością a wtedy się zacznie piekło ( ͡ ͜ʖ ͡)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Vegas8: wątpię żeby pomogło. Zawsze mówiłem, że to jest złudne bo istnieje jeden uniwersalny model piękna i kobieta czy z Europy, Azji czy Afryki zawsze będzie wolała być z silnym samcem chociaż przez chwilę niż ze słabym przez całe życie. Wiadomo, spierdony wagi lżejszej może i by się wiązali ale nigdy by nie otrzymali szczerego uczucia i to byłby tylko chwilowy zabieg a #!$%@? i desperacja by się tylko przez lata
@Formbi: Wypowiedzi są dość mocno okrojone z kontekstu więc nie wiem czy autor miał na mysli to co sugeruje komentujący. Poza tym ja nie napisałem że "tak trzeba i #!$%@?" tylko stwierdziłem że warto to rozważyć bo alternatywą jest katastrofa demograficzna i załamanie systemu xD. W interesie kraju jest aby liczba ludności szła w górę.