Wpis z mikrobloga

Zamierzam wykonać instalację fotowoltaiczną samodzielnie ok. 6kW, w 20 tys chciałbym się zmieścić ewentualnie niewiele przekroczyć, elektryk tylko do sprawdzenia instalacji i odbioru. Mam dach płaski, beton pokryty papą, miejsce na 15 szt. paneli, ułożonych pionowo, praktycznie bez zacienienia. Coś na wzór instalacji na fotce.
Panele 370W LONGI LR4-60HIH-370M - wymiary 1755x1038 (chciałem LONGI SOLAR LR4-72HIH-445M ale są dłuższe, bo 200cm i to znowu zmniejszy mi miejsce między rzędami), mocowane na ekierkach aluminiowych średnich, kąt 15° (przekątna 1650 cm, wysokość 472mm), ekierki montowane na kotwionych szpilkach ok. 15-20 cm nad poszyciem dachowym. Dwa rzędy paneli po 6 szt. odległość między rzędami ok. 120-130cm (niestety nie wygospodaruje więcej miejsca, dlatego taki kąt) + 3 panele w trzecim rzędzie. Inwerter SOFAR 8.8KTL 3F 2 stringi - większy bo w przyszłości zamierzam dodać drugi string (chciałem Froniusa, z tego co wiem lepszy ale jest 2x droższy) Zabezpieczenia tego typu z allegro (Rozdzielnia PV DC/AC 1000V Fotowoltaika 2 stringi) Do tego wiadomo uziom 16 mm2, przewody solarne 6 mm2, profile aluminiowe mocowane do ekierek 40x40x210, łączniki, klemy końcowe, środkowe, niezbędne wkręty, konektory itp. I teraz pytanie czy taka konfiguracja jest odpowiednia? Czy może coś mogę wykonać lepiej, jakieś błędy? Konstruktywne uwagi mile widziane.

#fotowoltaika
SorryGregory - Zamierzam wykonać instalację fotowoltaiczną samodzielnie ok. 6kW, w 20...

źródło: comment_1614164648774W7wrX3HRBsqLIEAEM5m.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SorryGregory: dokładnie za darmo chyba nikt Ci tego nie zweryfikuje. Ja też montowałem sobie sam
Fronius+JA Solar. Montowałem sam na dachu z blachodachówki. Materiał z Keno