Wpis z mikrobloga

@kubekmonte: @InterferonAlfa_STG: W lutym 1990, dzisiaj prawdopodobnie został pobity rekord absolutnej temperatury lutego. Potem dopiero w lutym 2008 w okolicach Krakowa było w pobliżu 20 stopni. Rok temu niewiele brakło do 20 stopni w lutym na zachodzie kraju. Ogólnie 15 stopni ostatnimi czasy przekraczane jest w co drugim lutym, kiedyś było przekraczane co kilkanaście lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubekmonte: jeżeli szukasz informacji na temat konotacji zmian klimatu z pogodą to spieszę donieść, że zmiany klimatu są powolne i pojedyncze obserwacje pogody nic nie znaczą. Jedyne co to mogą pojawiać się częściej anomalia takie jak śnieg w maju albo burze w styczniu, plus oczywiście jakieś zdarzenia typu huragany czy inne zjawiska dotychczas niespotykane w Polsce. Oczywiście wszystkie te zjawiska mogą być bardziej gwałtowne niż dotychczas, także ulewy, grad czy opady
@kubekmonte: Dokładnie nie pamiętam ale zawsze miałem zakodowane, że cieplejsze dni to marzec dopiero. Styczeń i Luty to były mrozy. Przez ostatnie lata ogólnie brakowało mi takiej porządnej zimy z grubym śniegiem. Oglądałem jakiś film z 2004 czy okolic właśnie ze sceną z takim zimowym wieczorem i mnie nostalgia złapała jak się przez takie "zaspy" wracało wieczorem do domu. Na szczęście ta zima trochę to przypomniała.
Dorzucam filmik. Wiem, że to
Tojamoze_pozamiatam - @kubekmonte: Dokładnie nie pamiętam ale zawsze miałem zakodowan...
Za dzieciaka nie bylo takiej opcji, marzec owszem - nie bez kozery sie mowi "w marcu jak w garncu" - ale tak ciepłej koncowki lutego to nie pamietam. nie to ze narzekam ale roznica temp z dnia na dzien calkiem spora... liczylem raczej na lagodne przechodzenie