Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkorwina #konfederacja

Przy okazji kandydatury Ikonowicza na RPO i ostatniego wytrysku na twitterze pana doktora Mentzele, przypomniał mi się ten klasyk.

Nie będę się już zbytnio pastwił nad tym starym szowinistycznym prykiem, który całe życie w komforcie materialnym zawdzięcza swojej mamie (ironic...) i przejdę do meritum.

Jesteś młodą osobą, która zaczyna karierę i chciałaby się wyprowadzić od rodziców? Korwin na tym filmiku twierdzi, że takiemu człowiekowi wystarczy 5 lat odkładania pieniędzy, aby zakupić mieszkanie. Na umowie śmieciowej.

(Btw. ten program był w 2014 roku, sprawdźcie sobie ceny mieszkań i zarobki w tamtym czasie. Coś co brzmi niedorzecznie teraz, wtedy wzbudzało jeszcze większe politowanie.)

Mam pytanie do was - kuców. Nie obraża was coś takiego? Werdykty i diagnozy o życiu i pracy wystawiają wam ludzie, którzy wszystko zawdzięczają urodzeniu się w zamożnych rodzinach. Poziom odrealnienia tych osób jest wprost niesamowity. Przy okazji wylewa się z nich w waszym kierunku arogancja i pogarda.

Jak pomyślę, że kiedyś wykop był zdominowany tymi starciami Korwina i Ikonowicza na Polsacie, to chce mi się śmiać. Zwłaszcza, że Ikonowicz był wówczas kreowany na czarny charakter, a Korwin na bohatera. Człowiek, który realnie pomógł w swoim życiu dużej ilości ludzi był tu latami opluwany, a stary pryk, który jedyną dużą ilością, którą może się pochwalić, to ilością zrobionych bękartów, jest dla was autorytetem.

Naprawdę nie dostrzegacie, że wasze poczucie własnej wartości niszczą alt-rightowi politycy, którzy wywierają na was nierealną presję? Ich retoryka przypomina tych coachów od „jeżeli chcesz być bogaty, to musisz zarabiać dużo pieniędzy”.

Głosując na Korwina, nie różnicie się niczym od tych naiwniaków wpłacających Stonodze pieniądze na losowanie S-Klasy, których tak bardzo wyśmiewaliście. Po prostu omamił was inny oszust. #polityka
Tywin_Lannister - #neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkorwina #k...
  • 170
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Tywin_Lannister: Nie. Moja rodzina była raczej mało zamożna. Ojciec pracował, matka też, ale m nie poszło, mieszkanie przepadło, jednak umiejętności przekazane przez rodziców zostały. Ja pracuję solidnie od kiedy mogę. Mam już dwa mieszkania i dziecko. Niczego Korwinowi czy Mentzenowi nie zazdroszczę, moje dziecko będzie ustawione na przyszłość, tak jak oni byli ustawieni lata temu.
Jeżeli byłeś biedny i jesteś biedny, to podziękuj rodzicom a nie zazdrość komuś.
@Tywin_Lannister: to jest to samo jak Edyte Górniak wyjasnil ten byly szef komisji lekarskiej.Reakcja ludzi?Wysmiewanie i obrazanie lekarza i przyznawanie racji Górniakowej xD.Wiekszosc ludzi jest jak muchy.Lubią gówno.Stad wlasnie fenomen korwina.Sam tez niemozebnie gnije z faktu ze naczelnymi "rekinami i propagatorami biznesu" w Polsce sa Korwin(spadek po matce),Mentzen(bogaci rodzice,stary profesorem na uczelni ktora skonczyl xD),Sośnierz(teolog w polityce dzieki swojemu staremu) i Bosak(ktory tez zadna praca sie nie skalał)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tywin_Lannister: Czemu? Ich werdykty i diagnozy pokrywają się z moimi, które na chwilę obecną doprowadzą do całkiem niezłego ustawienia finansowego mojego dziecka. Jestem wolnościowcem od kiedy zacząłem pracę ¯\_(ツ)_/¯
@Czarna_ksiazka odkładając 2 tysiące miesięcznie (dla kogoś kto zarabia średnią krajową jak ty to rzecz prosta) jesteś w stanie w 10 lat odłożyć przynajmniej 230 tys za mieszkanie, a to wystarczy na 20m kawalerkę w Warszawie nie mówiąc już o innych, tańszych miastach.

@Tywin_Lannister Korwin przesadził z tymi pięcioma latami, ale 10 zupełnie wystarczy. na przykładzie tej samej Warszawy - jeżeli ktoś przyjeżdża tu żeby pracować za minimalną to jest głąbem i
odkładając 2 tysiące miesięcznie (dla kogoś kto zarabia średnią krajową jak ty to rzecz prosta) jesteś w stanie w 10 lat odłożyć przynajmniej 230 tys za mieszkanie, a to wystarczy na 20m kawalerkę w Warszawie nie mówiąc już o innych, tańszych miastach.


@shoananas: a co jestem jakimś robakiem, żeby w kawalerce mieszkać? wtf xD Realnie na mieszkanie potrzebuję co najmniej 500k i sam bym na to musiał brać kredo na 20
@Czarna_ksiazka

a co jestem jakimś robakiem, żeby w kawalerce mieszkać?


Wyliczyłem ci, że jesteś w stanie odłożyć na mieszkanie, w którym da się mieszkać w 10 lat. Nie obchodzi mnie to, że ty masz większe wymagania, bo w tym wpisie mówimy o ludziach, którzy potrzebują po prostu dachu nad głową

@random_hero a jakieś argumenty, czy puściłeś bączka i wychodzisz z pokoju?
@shoananas: odpuszczę sobie komentarz dotyczący twojej projekcji astralnej dot. kosztów życia, bo zawsze mnie bawią takie "szacunki", ale odniosę się do twojej dygresji o Ikonowiczu.

Ale skąd o tym wiedzieć ma Ikonowicz, który pomaga i ma styczność głównie z ludźmi, którzy biorą sobie telefony na kredyt, albo robią trójkę dzieci nie mając pracy i twierdzi, że nie zasłużyli sobie na swój los. Na swój los to sobie nie zasłużyli z pewnością
@Kulek1981: mój wpis dotyczy, odrealnienia polityków, którzy nie mają pojęcia o życiu normalnych, szarych ludzi, bo się im poszczęściło, a są pierwsi do dawania życiowych "porad", przez co wychodzą na hipokrytów.

Jeżeli ci się powodzi dzięki twojej pracy, to świetnie. Nie zmienia to faktu, że Korwin i Mentzen szkodzą mieszaniem młodym ludziom w głowach, którzy się nasłuchają tych wysrywów, a później sobie nie radzą, bo następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością.
Wyliczyłem ci, że jesteś w stanie odłożyć na mieszkanie, w którym da się mieszkać w 10 lat.


@shoananas: błednie załozyłeś, że w Warszawie kupisz kawalerkę za 230k to raz, a dwa że korwin mówił o młodych ludziach, którzy nie zarabiają przecież średniej krajowej tylko bliżej minimalnej xD

Nie ma to zresztą znaczenia. Chodzi o to, że on wyciąga jakies argumenty z kapelusza, a ludzie przyklaskują jakby kogoś masakrował, co jest komiczne
@Tywin_Lannister

odpuszczę sobie komentarz dotyczący twojej projekcji astralnej dot. kosztów życia, bo zawsze mnie bawią takie "szacunki


A cóż byś mógł innego zrobić będąc zwykłym demagogiem

okropnie uogólniasz - Ikonowicz pomógł bardzo wielu osobom, które żyją normalnie, ale powiedziano im w twarz, że albo #!$%@?ą, albo spłoną razem z kamienicą, w której mieszkają. Poczytaj o jego działalności.


Oczywiście, że uogólniam. Pisząc, że Polki są najładniejsze na świecie, przecież nie masz na myśli