Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, prosilbym o porade.
Mieszkam i pracuje na terenie UK, w roku 2018 szukalem pracy, trafilem na Polaka, ktory poszukiwał pomocnika budowlanca, jego warunkiem bylo zebym zarejestrowal sie jako self employed i sam sie rozliczal. Popracowalem u niego jakies 2 tygodnie, pieniądze dal mi do reki i sie rozstalismy.
Ja zadzwonilem do babeczki, ktora byla Polka i pomagala mi to ogarnac, powiedziałem ze zakończyliśmy wspolprace, ona miala wszystko zalatwic(jego księgowa).
Pozniej bylem zatrudniony na kontrakcie, podatki byly odprowadzane od moich pensji, a tamta sprawę zaniedbalem.
Dostalem teraz pismo, ze mam zaplacic 300f kary za brak rozliczenia się za rok 2019.
Nigdy nie mialem swojej dzialalnosci i stad moje pytanie czy da sie jakos odwolac od tej kary? Druga sprawa, musze rozliczyc sie za ten rok, jak to zrobić jesli nie uzyskalem zadnego dochodu z tytulu samozatrudnienia?
(W tamtym roku zaplacilem 100f kary i zlozylem zawiadomienie ze nie prowadze dzialanosci).

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6037e771747418000afb3e0f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 1