Wpis z mikrobloga

Nie no, nie mam Cię na czarnej. To op jednak.


@Rodriqu: No czyli standardowo-pokazujesz komuniscie bledy w rozumowaniu to czarnolistuje. No w sumie to latwiejsze niz myslenie. Jakby mial zamiar pomyslec to by sie spocil-a to nie w jego stylu-pocic sie maja inni
Jesteś rocznik 99, więc coś juz powinieneś kumać...


@straszny_kameleon: Z calym szacunkiem kolego ale porzuc zawod wrozka bo Ci nie wychodzi i padniesz z glodu z braku klientow (picrel)

A wracajac do tematu mowa byla o kwocie wolnej od podadku a ja caly czas mowie o podatku od osob fizycznych i zaleznosciach jakie wystepuja. Ozoba zarabiajaca X placi podatek % z X wiec dlaczego osoba zarabiajaca 10X ma placic wiekszy podatek
gorzki99 - > Jesteś rocznik 99, więc coś juz powinieneś kumać...

@straszny_kameleo...

źródło: comment_16143317853IYiVMMDjmgVhqbibhK0av.jpg

Pobierz
@gorzki99: No ale nie odpowiedziałeś jak to jest z tym powiązaniem komunizmu z kwotą wolną od podatku.
Kwota wolna od podatku sprawia, że możesz w ogóle nie zapłacić swojej "składki" - czyli biedny nie płaci za chleb, więc bogaty kupuje dwa chleby - dla siebie i tego biednego. Rozumiem, że nie popierasz kwoty wolnej?
I co do tego ostatniego akapitu to świat nie jest taki czarno-biały, co nawet Korwin (ultra-kapitalista, wolnorynkowiec,
@gorzki99: Są pewne utarte schematy (zwłaszcza w necie) które w 90% "działają". Tym razem przestrzeliłem, ale i tak jesteś 7 miesięcy młodszy ;) Obawiam się, że z tym nikiem wielu z automatu może brac Cię za młodzieniaszka.
Ad. PS - pomyślałbym, że masz 20 lat ;)
A wracając do tematu - podatek doch. to niecałe 15% wartości budżetu, a więc frytki... Świat nie jest zero-jedynkowy. Nie każdy rodzi się inteligentny, silny, mądry i zaradny. Twoje poglądy na swiat miałyby sens w utopijnym świecie, gdzie każdy ma takie same szanse.
Rozumiem, że nie popierasz kwoty wolnej?


@Rodriqu: Powoli
Dopoki mamy jak mamy czyli ze mamy podatek progresywny-zarabiasz wiecej to placisz wiecej to jaknajbardziej popieram jaknajwyzsza kwote wolna bo wtedy przynajmniej czesciowo jest "po rowno"

Jesli mielibysmy ze kazdy placi rowno to nie ma potrzeby zadnej wolnej kwoty. Placisz tyle i koniec kropka.

I co do tego ostatniego akapitu to świat nie jest taki czarno-biały, co nawet Korwin (ultra-kapitalista, wolnorynkowiec, "podatki to
Świat nie jest zero-jedynkowy. Nie każdy rodzi się inteligentny, silny, mądry i zaradny. Twoje poglądy na swiat miałyby sens w utopijnym świecie, gdzie każdy ma takie same szanse.


@straszny_kameleon: No ale dlaczego kazdy ma miec takie same szanse?
Nie kazdy ma urode modelki i nie kazdy moze zaistniec jako aktor. Czy aktorzy i modelki placa na tych ktorzy nie maja takiej szansy?

Dosc dawno temu przeszedlem z trybu "emocjonalnego" na "racjonalny".
@gorzki99: u mnie odwrotnie - kiedyś myślałem dokładnie tak jak Ty teraz, czyli "racjonalnie". Po całej masie życiowych doświadczeń i przemyśleń, staram sie jednak patrzec na świat bardziej empatycznie (nie do końca chyba trafione słowo...). Tak jak pisałem wcześniej, dochodowy stanowi mały procent wpływów budżetowych. Ci "biedni" płacą też VAT, akcyzę, podatek drogowy, podatek od spadków itp itd - lista jest długa. Świat potrzebuje "śmieciarza", który nigdy nie dorobi się na
@straszny_kameleon: No i spoko:) Az "tak dobrze" nie mam ale nie narzekam na swoja sytuacje. Mieszkanie (na kredyt coprawda ale juz odlozone na splate tylko ze przy tych stopach procentowych to nie ma co splacac :P), w miare dobrze platna praca (drugi prog podatkowy) wiec nie ma co narzekac.
Jednak czuje sie "dymany". To nie panstwo stworzylo mi warunki do tego co mam-co wiecej to panstwo na rok mnie ubezwlasnowolnilo (ZSW)
@gorzki99: A co jeśli pracować będzie chciało 30% społeczeństwa a reszta będzie wolała kraść? Statystycznie ty będziesz jeden a złodziei dwóch, jak sie chcesz obronić? To o czym piszesz działa w afryce, bogatsi ludzie żyją w domach-twierdzach, zamknięci za murami z kratami w oknach i czytają newsy jak to ich sąsiedzi zostali brutalnie zabici przez czarną zgraję. Świetne miejsce do życia i jak pokazuje praktyka - dobry sposób na zbudowanie silnej
@gorzki99: "Nie chodzi o to czy i jak mnie to dotyczy/boli chodzi o zasade. Jeden placi wiecej bo pracuje wiecej, drugi placi mniej bo pracuje mniej trzeci nie placi nic. A wszyscy dostaja te same uslugi. To nie o konca jest fair."

Zawsze znajdzie się przykład, który w 100% udowodni tezę :) Ja przyjacielu nie przepracowuję się - co więcej, uważam, że dużo więcej ode mnie pracują ludzie którzy np jeżdżą
@Monke: Super ze porownujesz afryke do europy. Cos mi sie jednak wydaje ze to 2 inne swiaty.
Ale idac Twoim tokiem rozumowania to zrobmy tak ze nikt nie pracuje. Bedzie fajnie.
Bo poki co mamy tak ze jedni pracuja na innych a najgorsze w tym wszystkim jest to ze ludzie to akceptuja.
Szkoda tylko ze w wiekszosci akceptuja to Ci ktorzy nie pracuja
Ja przyjacielu nie przepracowuję się - co więcej, uważam, że dużo więcej ode mnie pracują ludzie którzy np jeżdżą na tirach, odbierają śmieci, pracuja na tasmie, uprawiają rolę itp. itd.


@straszny_kameleon: Ja tez w robocie nie zapindalam nie wiadomo jak. Co wiecej pracowalem kiedys w innej branzy gdzie serio potrafilem byc uwalony a zarabialem duzo mniej.
Nie o to mi chodzi. Calkowicie zdaje sobie sprawe ze sa takie zawody gdzie po
@gorzki99: Tak jak pisałem - na wszystko można spojrzeć przez szkiełka o różnym zabarwieniu. Też wolałbym mieć na koncie troche więcej (przyjmując Twój model) niż troche mniej (przyjmując status quo), ale naprawdę nie zrobiłoby mi to różnicy jeśli chodzi o poziom życia. I pewnie tak samo jest z milionami ludzi, którzy mimo wszystko w wyższe progi wpadają. Ale patrząc na to teoretycznie (czyli tak jak prowadzimy trochę tę dyskusję), wolę, aby
Super ze porownujesz afryke do europy. Cos mi sie jednak wydaje ze to 2 inne swiaty.


@gorzki99: Tak samo można argumentować kolejną próbę budowy socjalizmu, wszystkie poprzednie to była inna sytaucja.

Też nie podoba mi się niesprawiedliwość w postaci patologii która wisi na moich plecach ale nie widzę powodu żeby wylewać dziecko z kąpielą i wprowadzać anarchię i rządy silniejszych. Wiesz że to patologia może się okazać silniejsza?

Chciałabym żyć w
Bo poki co mamy tak ze jedni pracuja na innych a najgorsze w tym wszystkim jest to ze ludzie to akceptuja.

@gorzki99: Bo taka jest naturalna kolej rzeczy, tzn. część społeczeństwa jest nieproduktywna i się do niczego nie nadaje. Ale nie można jej olać i skazać na "zagładę", bo to doprowadzi do zaburzenia ładu społecznego. Potraktuj to jako podatek od spokoju.

W zarządaniu tym państwem można zmienić masę rzeczy, najpierw powinno