Wpis z mikrobloga

ja widzę ze swojej obserwacji jak się zmieniał rynek i ceny przez ostatnie 30 lat w Polsce i na rynkach zagranicznych.


@luki201: a nie, no skoro tak to masz rację i przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, że analiza wsteczna zawsze skuteczna :)
  • Odpowiedz
@LukaszITPill: zapytałem paru Hiszpanów, którzy od 2008 roku nie mogą znaleźć tak dobrej pracy, mają mieszkanie które straciło w wyrażonych euro jakieś 45%. Do dzisiaj plują sobie w brodę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@systemluster: Oczywiście, że tak. Sprawdź jakie były ceny nieruchomości w jakimkolwiek kraju zachodu 50 lat temu, 40, 30 itd.. wszędzie jest ta sama sytuacja. Akt notarialny jak zobaczyłem z 95 roku i cenę 49 000 zł za mieszkanie 64 mkw na Mokotowie, które dzisiaj jest warte 600 000 zł a jeszcze w 2014 warte było około 450 000 zł. W 95 roku też niektórzy liczyli na spadki.. w ostatnich 5 latach
  • Odpowiedz
Oczywiście, że tak. Sprawdź jakie były ceny nieruchomości w jakimkolwiek kraju zachodu 50 lat temu, 40, 30 itd..


@luki201: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale można w ten sam sposób powiedzieć o praktycznie każdej inwestycji, jeśli odpowiednio dobierzesz sobie przedział czasowy.

https://systemtrader.pl/kronika/analiza-wsteczna-zawsze-skuteczna/

50 lat temu, 40, 30 itd


@luki201: Natomiast dobrany przez Ciebie przedział czasowy wskazuje na to, że lubisz inwestycje bardzo długoterminowe i nie obchodzi Cię czy będziesz
systemluster - > Oczywiście, że tak. Sprawdź jakie były ceny nieruchomości w jakimkol...

źródło: comment_1614496266ntX18sCBqOxe2Jrvzs4Ozq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@systemluster: Oczywiście długoterminowo bo moje dzieci a później wnuki nie będą się martwić o własny dach nad głową i czy w końcu bańka pęknie jak co niektórzy wieszczą i spłacają komuś kredyt na wynajmie..
  • Odpowiedz
Oczywiście długoterminowo bo moje dzieci a później wnuki nie będą się martwić o własny dach nad głową


@luki201: Widzę, że nie trafiłem na tytana intelektu. Cały czas mówisz o opłacalności inwestycji (czyli zarabianiu) i porównujesz od innych rodzajów inwestycji, a teraz nagle o kupowaniu dla dzieci i wnuków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@systemluster: ehh to trzymaj swoje złotówki dalej na koncie i czekaj aż ceny zaczną spadać a w międzyczasie dorabiaj właścicieli mieszkań ma wynajmie.
  • Odpowiedz
dorabiaj właścicieli mieszkań ma wynajmie.


@luki201: Widzę, że nadal nie zrozumiałeś - rozmawiamy o sytuacji, w której masz swoje mieszkanie i rozważasz inwestycję, czyli coś na czym zarobisz. Jeśli kupujesz dla siebie do mieszkania, to się nazywa konsumpcja.

ehh to trzymaj swoje złotówki dalej na koncie i czekaj aż ceny zaczną spadać a w międzyczasie dorabiaj właścicieli mieszkań ma wynajmie.


Osobiście mam już jedno mieszkanie we Wrocławiu, w którym mieszkam i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@systemluster: to powiem Ci ze swojego doświadczenia - nabyłem nieruchomość w dzielnicy Włochy w cenie 5900 zł za 1 mkw. Aktualnie chodzą w tej lokalizacji po około 10 000 zł i więcej. Od tamtej pory sama wartość nieruchomości dużo wzrosła plus zysk co miesiąc z wynajmu. Gdybym wtedy miał wiedzę jak teraz to na maksa bym nabrał kredytów i więcej kupił mieszkań. Tak samo mój kumpel płakał jak wydawał 4400 zł
  • Odpowiedz
Gdybym wtedy miał wiedzę jak teraz to na maksa bym nabrał kredytów i więcej kupił mieszkań.


@luki201: No i jeśli nie znalazłbyś najemców, to byś miał czynsz z kilku mieszkań do spłaty + raty kredytów. W czasie lockdownu gadałem z właścicielem mieszkania z airbnb. Mówił, że ma jeszcze 3 na długi termin i stoją puste i chyba wynajmie w cenie czynszu, bo wystawił na sprzedaż i nikt nie chce kupić, a
  • Odpowiedz