Wpis z mikrobloga

Kupiłem FX-Audio DAC-X6 MKII i słychać wyraźnie pisk po podłączeniu słuchawek do DACa, nawet jak USB nie jest podłączone. Taka jest charakterystyka takiego sprzętu czy to wadliwy egzemplarz? To mój pierwszy DAC/AMP stąd pytanie
Jakbym go odesłał to jaki inny DAC/AMP do 400-500zł pod słuchawki Superlux HD330 a w przyszłości Beyer DT150?
#audio #sluchawki #audiofile #hifi #dac
  • 6
@ipconfig: to nie jest normalne, DAC podpinany pod usb (względem karty) kupuje się też po to by uniknąć zakłóceń. Coś jest nie w porządku

Co do drugiej części normalnie poleciłbym tańszy Fiio E10K (ale są teraz wszędzie niedostępne). Ogólnie DAC za 5 stów to już trochę overkill do słuchawek za 150/600zł, szczerze mówiąc tu by dał radę nawet DAC-X3

Jakbyś koniecznie chciał wydać 5 stów, to za 570 z chin można
@ipconfig: Daj sobie spokój z tymi chińczykami, przerabiałem tego Fx-Audio (w wersji bez MKII), SMSL-a M3, nawet wychwalanego Aune x1s za 1200zł i wszystko to grało jakoś tak niemrawo i bez polotu, od siebie mogę polecić iFI Nano iDSD LE używane chodzą po 400-500zł i naprawde daję rade
@Atreyu @Kearnage dzięki za porady mireczki, zwracam więc na 100% tego FXa. A jaka jest wasza opinia o Dragonfly Black lub Audiotrak Prodigy Cube z rozwiązań tańszych i mniej chińskich do w/w słuchawek? Czy lepiej może w tym budżecie zainteresowac się wewnętrzną kartą dźwiękową i wyprowadzić kabel z tyłu PC?
@ipconfig: Prodigy Cube miałem też i słabo to grało, producent użył kiepskiego przetwornika WM8776 stosowanego w najtańszych Xonarach, Prodigy HD2 Advance dużo lepszy jeżeli chciałbyś kartę wewnętrzną