Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się nauczyć rozmawiać z ludźmi, zainteresować ich swoją osobą? Jak analizować swój charakter z trzeciej osoby tak, aby wyłapywać błędy i starać się je naprawiać? Czy można się zmienić tak, żeby być lubianym przez innych?

Rozstałem się z dziewczyną, straciłem kontakt z kilkoma znajomymi (co stanowiło całą moją pulę znajomych) i ostatecznie jestem samotny. Co ja mogę z tym zrobić? Mam stwierdzoną fobię społeczną, popularnie nazywaną #!$%@?. Ciężko mi nawiązywać kontakt z ludźmi. Otwieram się dopiero jak ktoś mi spasuje osobowością i go dobrze poznam. Próbowałem poznać kogoś przez apki, ale z miernym efektem. Dbam o siebie, ubieram się schludnie, jestem inteligentny, w życiu żyję według pewnych wartości, z twarzy imho przeciętny, ale usłyszałem kilka komplementów. Jestem szczupły i wysoki, mógłbym ewentualnie popracować nad mięśniem. Zarabiam przyzwoicie, mam hobby w których się realizuję. Nic z tego wszystkiego, kiedy nie umiem poprowadzić fajnie rozmowy. Boję się, że już tak zostanie.

Nie chcę zabrzmieć źle, ale mam znajomych którzy albo są idiotami, albo wizualnie są o wiele mniej przystępni ode mnie, ale są wygadani. Dzięki temu nie mają problemu ze związkami i znajomymi.

#przegryw #zwiazki #psychologia #rozmowa #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #603956b6a6e343000ac025fe
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
Czemu wiecznie opieramy własne samopoczucie i doznawanie szczęścia na innych osobach?


@Samurajprzegrywu: widziałem pewne badania psychologiczne i według nich najbardziej na szczęście w życiu wpływają udane relacje z innymi osobami, wcale nie żadne pieniądze czy sława

@AnonimoweMirkoWyznania: jaki lvl? jak już jesteś po studiach to ciężko o zmiany pod tym względem, niby są jakieś sposoby, ale nie znając Twojej sytuacji lepiej ciężko coś doradzić, może spróbowałbyś terapii?
Przystopuj na chwilę i poobserwuj, przeanalizuj


@Samurajprzegrywu: czasem mi się to nawet zdaża i ogólnie mam aktualnie udane życie - fajna praca, ok zarobki, ciekawe hobby, które sprawia mi autentyczną przyjemność, względnie dużo czasu na odpoczynek i relaks, mam już w miarę poukładane w głowie

ale regularnie odczuwam smutek z powodu samotności, nie mam różowego, nie mam bliskich przyjaciół, niektórzy nie muszą podzielać moich uczuć bo są samotnikami, ale ja już
OP: @Spikesword: Nie jestem ani chamski, ani nie jestem bucem. To ze swojego zachowania jestem w stanie wywnioskować, problem leży gdzieś indziej.
@Herbaciarnik: pisałem że problem nie leży w wyglądzie
@Samurajprzegrywu: Ludzie mają różne potrzeby, to że ty nie potrzebujesz relacji z innymi nie znaczy że u mnie jest tak samo. Jeden lubi jeździć na rowerze, drugi kocha tworzyć muzykę - ludzie są różni. Niektórzy są w stanie