Wpis z mikrobloga

@rav2: Z tego co rozmawiałem z prawnikiem uokiku oraz sam tocze z nimi batalie - możesz. Szczególnie że powołują sie na regulamin, którego przy składaniu zamówienia Ty nie akceptowałeś.
@BlackF: mi również udało się zamówić z neonetu w piątek. i przed zakupem było że zgadzam się na regulamin zakupu z tego co kojarzę. nie zwracałem mocno uwagi bo zestaw dla mnie był znośny
@sujchy_: @BlackF: Regulaminem sklepu mogą sobie podetrzeć dupę. Gry i konsola nie są jednym produktem, nie ma znaczenia że wsadzili je do jednego pudełka. Masz prawo do zwrotu części produktów i tyle, myślisz że w lidlu jak oddajesz buty czy kurtke to też musisz przynieść całą spożywkę którą kupiłeś na tym samym paragonie?

Nawet jak w regulaminie napisaliby że zwrotowi podlega całość to była by to klauzula niedozwolona i UOKIK
@sujchy_: Tak, zgadzasz sie na regulamin sklepu oraz zapoznales sie z prawem do odstapienia od umowy. Dokladnie takie cos trzeba zaznaczyć podczas skladania zamówienia. Z tym że oni gdy próbują odrzucić wniosek o zwrot samych gier, zasłaniaja sie nie regulaminem sklepu, tylko regulaminem promocji, który wysyłają Ci w tym samym mailu jako załącznik. Załącznik z dupy, który ma 30 wersji, tyle ile było różnych konsol u nich dostępnych. Nie zaakceptowałeś tego
@BlackF: OK. a kiedy kupowałeś? bo jak w piątkowym rzucie zamawiałem to jestem na 99% pewien że ten regulamin był normalnie przy zakupie (aczkolwiek nie wiem czy to był regulamin zakupu w sklepie, czy konkretnie ten co wysłali też mailem). Ogólnie uważam, że jak ktoś chce zwrócić, to z rzecznikiem praw konsumenta sporządzić krótkie pismo z wyszczególnieniem jakiegoś paragrafu i muszą wtedy przyjąć zwrot pojedynczej pozycji.
@sujchy_: Bez wielkiej różnicy kiedy zamawiałem. 19.02, 22.02, ten piątek. Za każdym razem proces zamawiania wygląda tak samo, zaakceptowane regulaminy również. Moge Ci na pw podesłać scr z procesu zamawiania jesli bys potrzebował. Póki co czekam na zwrot z 19 i 22, no bo paczka z wczoraj jeszcze nie została nawet wysłana.
@BlackF: pytam o termin, bo może np. tydzień wcześniej faktycznie tego regulaminu nie było przy zakupie już. W sumie zacząłem sie teraz zastanawiać czy nie zwrócić jednej z gier. Drugą zostawiam - będzie prezent dla szwagra na urodziny. Wołaj jak będziesz miał jakieś konkrety :). A no i też nie wiem czy nie zwrócę całości. Jeśli cokolwiek będzie nie tak z opakowaniem to mam to w d* i zwracam całość, bo
@rav2: wysylasz im przez ich strone formularz zwrotu, czekasz na odpowiedz. Oni wysylaja Ci maila ze niestety ale zamowiles zestaw i czy maja zarejestrować cały zwrot wraz z konsolą. odpisujesz ze nie, zamowiles konsolę a dodane gry nie stanowia integralnej czesci zestawu, do tego na fakturze jasno kazda pozycja jest wyszczegolniona i zgodnie z artykulem 27 ustawy o prawach konsumenta mozesz zwrocic zakupiony produkt, gdyz nie zawiera się on w wyjątkach
@sujchy_: Tak. Ale na to nie ma reguły, ostatnio dostałem jedną paczke w całości, drugą natomiast przekierowałem bo nie zdazylbym jej odebrac... no i dostałem same gry z niej, a paczka z playem poszla do przekierowania ;-;
Źle sie wyraziłem. Mialem w drodze 2 zamówienia, takie same ( ps5 + gry, tylko że x2 ) i jedno przyszlo w calosci jako 1 paczka, a drugie tez sie pokazywalo jako jedno, przekierowałem je i potem sie okazalo ze ps5 poszedl do przekierowania a gry byly w osobnej paczce i zostaly mi recznie dostarczone.
@BlackF: Zamówiłem wczoraj konsolę, więc trzymam za Ciebie kciuki,bo wtedy będę wiedział, że też mogę im zrobić część zwrotu. Ewentualnie zastanawia mnie czy zgodziliby się na wymianę jednego produktu na drugi w tej samej cenie np sackboy za pada do ps5 oba w cenie 319zł są.