Wpis z mikrobloga

Wybudziłem się dzisiaj w nocy ze strasznymi dreszczami i ciężkim oddechem. Po wzięciu paracetamolu jakoś dałem radę usnąć, jednak dzisiaj rano znów miałem ból głowy i jakieś ogólne osłabienie, znów wziąłem paracetamol i przeszło.
Dowiedziałem się też przed chwilą, że kierowniczka mojej siostry ma pozytywny wynik testu, miałem wczoraj krótki ale bezpośredni kontakt z siostrą.
W tej chwili mam podwyższoną temperaturę (ok. 37,3). Podejrzewam, że mogę być zarażony, jak w najszybszy sposób uzyskać skierowanie na test? Moja przychodnia jest zamknięta do poniedziałku, korzystał ktoś z was z #e-wizyty, można dzięki niej uzyskać skierowanie na test? zależy mi na jak najszybszym przebadaniu, bo mam w następnym tygodniu do załatwienia sprawy i nie wiem czy odwoływać czy co robić.

#covid #koronawirus #pytanie #medycyna
  • 3
@volvokombi: Ja objawy miałem w piątek (19 luty), cały weekend przeleżałem i dopiero w pon umówiłem się na "wizytę" telefoniczną. Od razu skierowanie na test (ale to pewnie zależy od lekarza, fajnie jak trafisz na takiego co Cię skieruje). Następny dzień test, wynik pozytywny. Dzwoń od razu w pon do przychodni i poinformuj pracodawcę że źle się czujesz i do roboty nie przyjdziesz dzisiaj. Tak naprawdę jesteś chyba uzależniony od lekarza
@volvokombi: w moim przypadku:
O 11 zadzwoniłem do swojej przychodni
O 16 teleporada, wytłumaczyłem ze straciłem węch i chciałbym test bo nie chce narażać rodziny i współpracowników. Lekarka wprowadziła mnie do systemu i powiedziała co będzie dalej
Po minucie od rozmowy dostałem SMS z miejscem wykonania testu
O 21 pierwszej wykonałem test
Następnego dnia wieczorem miałem już wynik w Internecie.

Także da się załatwić to szybko i sprawnie. Pamiętaj tylko ze