Wpis z mikrobloga

Jak posegregować #lego ? Młody ma około 50 zestawów głównie mniejszych i średnich z serii City. Jest tego że 25-30kg próbowałem na kolory ale szarych, ciemnoszarych i czarnych jest tak dużo ze szukanie tam elementów i tak sprawia klopot. Głównie chodzi mi o segregację ułatwiająca odbudowanie zestawów. Teraz mamy kilka kuwet i odbudowanie np traktora leśnego zajmuje mi już 5 godzinę ( ͡° ʖ̯ ͡°) a to dopiero pierwszy zestaw.
#pytanie
  • 11
@roszej: grosze kosztuje to tutaj.
Efekt jest jak na fotce. Segreguj zawsze typem klocka, potem ewentualnie kolorem. Nigdy odwrotnie, to sensu nie ma. W tym co widać mieszczę 82 statystycznie średnie zestawy City itd. Szukanie nie zajmuje nic czasu. Po odrobinie wprawy, która sama przychodzi po pierwszych 2h używania takiej ścianki, jeśli budujecie razem, to podawanie części idzie szybciej niż ich składanie.
wroclaw79 - @roszej: grosze kosztuje to tutaj. 
Efekt jest jak na fotce. Segreguj za...

źródło: comment_1614585590kTR99YgWkACM8LBbF6XGXo.jpg

Pobierz
@wroclaw79 a konkretnie typem klocka to znaczy np płytki wszystkie nawet w różnych kształtach ? Bo jak myślę o segregacji typem klocka to mam przed oczami 500 pudełek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@roszej: heheh, oczywiście, należy posłużyć się dzisiaj niemodnym myśleniem : ) i zdać się na swoją intuicję jeśli trzeba : )

U mnie np. jest tak, że płytki mamy podzielone na kwadratowe do 4 studów, następna szufladka kwadratowe większe niż 4 bez wzgledu na kolor. Jeśli jest tego za dużo, wtedy dzielę na szare+czarne i pozostałe. To się na razie sprawdza. Patrzę czego w pełnej szufladzie jest najwięcej i staram się