Wpis z mikrobloga

Znalezisko:

Światowe Forum Ekonomiczne: "Lockdowny po cichu ulepszają miasta na świecie"

Po negatywnym przyjęciu przez większość internautów, Światowe Forum Ekonomiczne usunęło swoje wideo, w którym 'reklamowano' lockdowny jakoby miały zbawienny wpływ gdyż m.in."

- "hałas sejsmiczny był najniższy od dekad (...)"
- "hałas miejski w niektórych miastach spadł o 50%"
- "Przy mniejszej ilości ludzi korzystających z transportu i przy zamkniętych fabrykach, ów cisza umożliwiła naukowcom wykryć małe trzęsienia ziemi, które normalnie można by przeoczyć, co przełożyło się na lepsze zrozumienie aktywności sejsmicznej i umiejętność przewidywania większych trzęsień ziemi w przyszłości"

I na koniec zakończyli film "LIKE, COMMENT, SHARE" ;-)

#koronawirus #covid19 #swiat #ekonomia #gospodarka #medycyna #zdrowie #statystyka #ekologia #srodowisko
adamkpl - Znalezisko:

Światowe Forum Ekonomiczne: "Lockdowny po cichu ulepszają mi...

źródło: comment_1614527398AjWKIep68fW73IWwNDIKtv.jpg

Pobierz
  • 21
@adamkpl lockdown ma swoje plusy w postaci pracy zdalnej. Oczywiście jestem za otwarciem biznesów, bo ludzie potrzebują usług i handlu, a ci po drugiej stronie potrzebują pracy by zarobić pieniądze ale aspekt zmniejszenia niepotrzebnego ruchu generowanego przez ludzi, którzy i tak mogą wykonać swoje zadania nie pojawiając się w miejscu pracy oszczędza zasoby, czas, a wypoczęty pracownik pracuje lepiej.

Nie do końca rozumiem, dlaczego zdjęto ten filmik, brak hałasu to tylko efekt
Bzdura. Lockdowny zmniejszają śmiertelność o 5%


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: to ciekawe powiedz to np w UK 4 500 000 osób które czekają obecnie na planowaną operację dzieki twoim lockdownom

w UK w samym tylko kwietniowym szczycie 16 000 osób zmarło dzięki twojemu lockdownowi bo nie dostali się do lekarza https://www.thesun.co.uk/news/12346995/lockdown-deaths-as-many-coronavirus/

do tego należy doliczyć samobójstwa z powodu utraty pracy , wzrost zawałów serca

60 000 pacjentom przerwaano leczenie raka , no ale mogli
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Bo opercja zaćmy jest przełożona to puste? Wpuść babcie na operację zaćmy i umrze na koronką ale przynajmniej z dobrym wzrokiem.

No dokładnie... A tak miałaby 5% szansy na złapanie wirusa w szpitalu, ileś z tego na wykształcenie COVID, a potem ledwie 90%+ na wydobrzenie z tegoż. Straszne rzeczy. Szczęśliwie dzięki Twojej (i rządzących) logice 100 000 babuń oślepnie, ale może uda się ocalić życie 40 z nich (chyba że
mają także minusy , jak narazie podwaja się umieralaność na wszystko co nie jest covidem dzięki twoim lockdownom i teleporadom zamiast leczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)


@theromanpolan
A dla kogo to zestawienie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja nie napisałem, że jest to tylko i wyłącznie dobre, przeczytaj jeszcze raz mój komentarz ;)

w 90% jamuszeksow i tak ci będą kazać przyjść po pandemii stacjonarnie.