Wpis z mikrobloga

Wczoraj zaszczepiłem się na #covid-19 szczepionką #astrazeneca. Prawie każde info o niej łączy się z doświadczeniem NOP (Niepożądany Odczyn Poszczepienny), więc opiszę jak to było u mnie: może komuś się przyda. Uwaga: nie chcę wchodzić w zasadność bądź nie szczepień oraz tego, że jako młody, zdrowy, heteroseksualny mężczyzna zaszczepiłem się przed panami z Biedronki.

Zatem:

Wczoraj, 09:30. Szczepienie. Wszystko spoko, wywiad z lekarzem, dawka szprycy, trochę bolało, 15 minut w przychodni i ogień do domu. Wziąłem 500 mg paracetamolu: taki protip sprzedała mi pielęgniarka.

Wczoraj 10:00-17:00. Normalne funkcjonowanie, spacer, obiad, żadnych niepokojących objawów, może byłem trochę senny, ale to się zdarza (w końcu sobota ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Wczoraj, 17:00-18:00. Godzinna drzemka spowodowana lekkim uczuciem zmęczenia (zdarza się: w końcu sobota ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Wczoraj od 18:00. Zaczęło się. Najpierw było mi zimno w środku, doszła temperatura i ogólne otępienie. Powiedziałbym, że uczucie jak przy przeziębieniu czy grypie, ale bez kaszlu czy kataru.

Wczoraj/dzisiaj. Noc. Masakra. Ledwo spałem, bardzo wysoka gorączka, pocenie się, uczucie otępienia, nocne majaki. Nie polecam tego Allegrowicza :(

Dziś. Rano. Czuję się zdecydowanie lepiej. Ewidentnie nie mam już gorączki, mimo że nie brałem paracetamolu. Czuję ogólne osłabienie i.... przytłumione zmysły, w tym słuch i smak. Węch jest ok. Apetyt w zasadzie w normie. Ogólnie brak efektów żołądkowych.

Dziś. Południe. Jest lepiej. Przestała boleć mnie głowa, odzyskuję pełnię zmysłów, ale dalej czuję się słabo: jak po chorobie. Mam nadzieję, że to koniec NOPów :)

Dziś. Wieczór. Jest zdecydowanie lepiej. Nie czuję już raczej zmęczenia, ale pełni zmysłów jeszcze nie odzyskałem. Sądzę, że to finał.

Podsumowując: efekty niepożądane po Astra Zeneca niestety są i w moim przypadku trwały ok. 24 godziny i pojawiły się ok. 8 godzin po iniekcji. Jestem wysoki, młody (32 lata) i wysportowany (nauczyciel akademicki here), a jednak nieco oberwałem. Wiedziałem, na co się piszę i nie żałuję. Przynajmniej szybciej łączę się z WiFi :)

15 maja będzie druga dawka. Pulsujących wpis zawołam i podzielę się wrażeniami w maju :)

#koronawirus #covid19 #szczepienia #szczepionka #astrazeneca
Obywatelecki - Wczoraj zaszczepiłem się na #COVID-19 szczepionką #AstraZeneca. Prawie...

źródło: comment_1614537333eAt7V55iUooRcM3k37NvEP.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Obywatelecki siostra nauczycielka też się zaczepiła Astrą w piątek. Wszystko było dobrze ale w nocy dostała gorączki, bólu całego ciała, wymioty. Sobotę głównie leżała z gorączką. Dzisiaj spuchła na twarzy tak że wygląda jak inny człowiek, gorączka, wymioty, trudno się oddychalo, jakąś dziwną wysypke dostała. Zadzwonili do szpitala, dostała leki. Mówi że poza zgonem zaliczyła wszystkie nopy z ulotki :/ już jest ciut lepiej. Czy tylko Astra tak źle się przyjmuje?
  • Odpowiedz
@Obywatelecki: elo, ta sama grupa zawodowa, ten sam wiek, tylko wysportowanie przez covid trochę jakby mniej intensywne. Dostałem szczepionkę dzisiaj po godzinie 8:00, przez cały dzień było w porządku, nawet udało mi się przeprowadzić zajęcia (x3). Po 18 zjadłem obiadokolację i się zaczęło. Mam dreszcze i takie drgawki, że ledwo byłem w stanie to napisać. Żona jest po szczepionce Pfizera i efekty uboczne miała marginalne. Trzymajcie się z tą astrą.
  • Odpowiedz
@Obywatelecki Astra to namnazajacy się z organizmie adenowirus (szympansi?), reakcja jest zatem spodziewana - to zwykła infekcja. Pfizer ma tylko fazę dystrybucji.
Koleżanka miała dwie dawki i po drugiej czuła się... gorzej. To nie jest oczywista reakcja w tym przypadku, bowiem obecność przeciwciał może zmniejszyć intensywność namnażania się wirusa w organizmie.
Przy Pfizerze druga dawka jest zawsze gorsza - ja miałem 37.5*C, lekkie dreszcze i uczucie rozbicia przez 12h.
  • Odpowiedz
@Tortex w nocy mnie tak siekło, że nie wiedziałem jak się nazywam, nigdy tak źle się nie czułem przy żadnej chorobie. Wysoka gorączka i dreszcze, telepało mną na wszystkie strony. Teraz jest lepiej, ale głowa tak boli że telewizję nawet ciężko oglądać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tortex opuchlizna lekko zeszła, ale do południa nadal miała problemy z oddychaniem :/ na teraz ma temperaturę, straszne bóle wszystkich mięśni, mdłości. Dziewczyna lvl 33, bez nadwagi w dobrej kondycji.
  • Odpowiedz
@Tortex każdy chyba inaczej na to reaguje, niektórzy z którymi wczoraj się szczepilem dziś są normalnie w pracy i nic im nie jest. Zaszczep się jak możesz, tylko przygotuj paracetamol i L4 na następny dzień w razie co ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Fyrloczek: O matko, mam nadzieję jej to ustąpi. Podobno na w miarę młodych ta szczepionka działa gorzej, co jest dziwne.

@rumcajs120: Dzięki, pomyślę jeszcze. Nawet nie tyle mam obawy przed tymi skutkami, co przed tym że potem trzeba będzie kolejną dawkę, kolejną i kto wie czy nie kolejną.
  • Odpowiedz
@Tortex wydaje się że jest coraz lepiej... wszyscy myśleliśmy że młodych tak nie sieknie :/ co ciekawe niektóre pielęgniarki mówią żeby dwa dni przed i po brać ciągle paracetamol. Mojej siostrze nic nie mówili- może przeszłaby łagodniej gdyby tak zrobiła.
  • Odpowiedz