Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Jestem wręcz oburzony tym w jak niechlujny sposób napisana została książka "Transport Morski XXI wieku" autorstwa Marii Matusiewicz, Anny Kowalczyk oraz Łucji Waligóry, a która wydana została przez Wydawnictwo Naukowe Sophia. Aktualnie jestem na 94 stronie i doliczyłem się 55 błędów, w tym nieprawidłowa odmiana wyrazów, pomylone wyrazy, dwukrotnie występujący rodział III, krzywe marginesy, "połknięcia" wyrazów, brak wspomnianych w tekście tabelek, a na błędy typu zwielokrotnione odstępy pomiędzy wyrazami albo brak odstępów przestałem już zwracać, bo za wiele tego było. Prawie wszystkie błędy, które wychwyciłem uwiecznione zostały na zdjęciach bądź filmach i planuję po zakończeniu lektury wysłać swoje uwagi do wydawnictwa. Zastanawia mnie tylko jak można wydać książkę z tak karygodną ilością błędów w tekście?
#ksiazki #literatura #logistyka
  • 7
@DragonXTR: Dzień dobry, zgłaszam się jako autorka, jestem odpowiedzialna całkowicie i wyłącznie za strony 7-39 i nie wstydzę się za nie dziś, po 7 latach, ale nie mogę powiedzieć, że kontaktował się ze mną redaktor. Chyba go nie było. Jeśli chodzi o treść pozostałych rozdziałów - nie odpowiadam za treść merytoryczną, ani redakcyjną. Rzeczywiście, wydaje się, że wydawnictwo działało w pośpiechu i z nikłą uważnością. Z serdecznym pozdrowieniem.