Wpis z mikrobloga

tl;dr;
Postawiono mi zarzuty z art. 263 § 2 k.k (nielegalne posiadanie broni) za pistolet alarmowy Walther P99 na naboje PAK (ślepaki).
Szukam prawnika, co ogarnia temat w Warszawie

W 2015 roku w sklepie stacjonarnym Militaria.pl kupiłem pistolet alarmowy Walther P99 na naboje PAK. Mam fakturę. Przy zakupie podałem swoje dane - taki był wymóg ¯\_(ツ)_/¯

Dnia 16 Września 2020 roku w moim domu o godzinie 7 rano stanęło mi nad głową 2 policjantów kryminalnych z nakazem przeszukania wystawionym przez Prokuraturę Rejonową (Warszawa - Praga Południe).

Dobrowolnie wydałem:
- Pistolet Alarmowy Walther P99 KAL. 6MM na wkłady hukowe 9. PAK.

Zostałem wezwany na Policję gdzie złożyłem zeznania, dostarczyłem dowody zakupu.

Myślałem, że to będzie koniec. Niestety jakiś czas temu dostałem wezwanie do stawienia się w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga jako podejrzany w sprawie. Skontaktowałem się z importerem (firmą Kolter) i dostałem paczkę dokumentów, ekspertyz które przedłożyłem na dziennik.

Dziś otrzymałem zawiadomienie o przesłanie aktu oskarżenia - wniosku do sądu.

Wiem, że nie jestem jedyny komu postawiono taki zarzut... jeżelito czytasz i jesteś w podobnej sytuacji - daj znać. W kupie siła. Może coś razem wymyślimy.

Szukam prawnika obeznanego w temacie na terenie Warszawy.

#prawo #bron #bronpalna #prawokarne #warszawa
  • 327
@fffff3: Powinieneś mieć do nich pretensje. Nie działali z niczyjego polecenia. Robili to z własnej woli. ONI SĄ WINNI PRZEŚLADOWANIA CIĘ

a, czyli policjanci po prostu wstali sobie rano i pomyśleli, że wpadną do przypadkowego gościa i poszukają u niego Walthera P99, może akurat będzie miał, i sobie z tym pójdą dalej do sądu, może akurat podejmie sprawę z nudów

albo masz 10 lat, albo miesiąc temu dostałeś mandat i swój
@Iliilllillilillili: Nie kolego, policjanci którzy prześladują twórcę wątku przez lata kształcili się i mieli prane mózgi żeby zostać oprawcami, którymi są teraz. Poniosą odpowiedzialność za swoje czyny. Będą płacić grube pieniądze za prześladowanie ludzi. nikt ich do tego nie zmusza - w swojej chciwości biorą za to pieniądze! Są zepsutymi ludźmi, dla których nie ma miejsca w naszym kraju. To policjanci są winni lockdownow! Gdyby nie bezmyślne akcje pojedynczych policjantów to
@bumbp: nie wiem od kiedy normy mają moc prawną wyższą niż ustawa i rozporządzenia z nich wynikające.
Zdaje się że w UoBiA jest zapis owskazanym kalibrze a kaliber rozumie się jako najwęższą średnicę mierzoną we wnętrzu lufy między polami (nie bruzdami). Więc powoływanie się na samym początku dokumentu na normy wskazuje że w/w dokumentem możemy się podetrzeć - pod warunkiem wydrukowania na papierze słabej jakości.