Wpis z mikrobloga

@texas-holdem: a jakie konkrety moze dać Maezawa skoro nawet Musk ich nie daje?To zwykły atencjusz którego popularność na swiecie wzięła się z pisanych kilka lat temu palcem na wodzie obietnic komercyjnego lotu wokółksiężycowego i jedzie na tym do dziś.Pewnie będzie kolejne #!$%@? w stylu obietnic orbitalnych koncertów w Starshipie na wiolonczeli plus masa ładnych renderów.
Konkrety to się dzieją w Boca Chica a tam wczesny demonstrator technologii Starshipa zalicza kolejne przestoje
skoro nawet Musk ich nie daje?


@wpt1: A dlaczego Musk miałby mieć jakiekolwiek konkrety dot. rekrutacji współpasażerów Maezawy? Na miejscu Muska bym się tym nawet nie interesował – już wrzucanie memów o DogeCoin brzmi bardziej produktywnie.

kolejne przestoje i opóźnienia


Przestoje? Starship? Mówimy o statku, którego wczesny prototyp leciał w zeszłym miesiącu i który poleci ponownie w tym, niewykluczone, że nawet dwa razy? O statku, w którym wymontowali i zamontowali nowy
@texas-holdem:

Przestoje? Starship? Mówimy o statku, którego wczesny prototyp leciał w zeszłym miesiącu


Mówimy o statku który miał być na orbicie w 2019r a który na dziś osiągnął 1/20 tego pułapu i 1/40 prędkosci orbitalnej,który nie potrafi wylądować,który nie ma boostera oraz platformy do startów orbitalnych bo chyba nie sądzisz że zatankują 4500t paliwa w rakietę oddaloną o 9km od miasta

O statku, w którym wymontowali i zamontowali nowy silnik +
Czyli chcą zabić załogę przy powrocie na Ziemię?


@wpt1: @Grewest

DearMoon jest możliwy do wykonania (a może wręcz będzie to opcja preferowana – zależy, czy SpaceX zdecyduje się na uczenienie z jednego Starshipa "księżycowego liniowca turystycznego", który nigdy nie ląduje, a jedynie kursuje po trajektorii "ósemki" między Ziemią a Księżycem – konfiguracja pasażerska mogłaby wtedy być dedykowana czysto do rozrywki na pokładzie, co może się też spodobać Maezawie) niezależnie od lądowania
W ten sposób odpada problematyka certyfikacji załogowego startu i lądowania, ponieważ Dragon już jest certyfikowany w tym zakresie.


@texas-holdem:Wkleiłem grafikę przebiegu misji ze strony Dear Moon i gdzie tam widzisz udział Dragona(pomijam już fakt że 8 osób Dragon nie zabierze)?Zacytuj mi też jakąkolwiek wypowiedź Muska czy Maezawy że ta misja ma być hybrydą lotu Starshipa i Dragona.

trajektoria #dearmoon nawet nie wymaga tankowania na orbicie


Szczerze mówiąc wątpie,na NSF próbowali to
:Wkleiłem grafikę przebiegu misji ze strony Dear Moon i gdzie tam widzisz udział Dragona


@wpt1: Ta grafika nie zakłada (bo czemu by miała?) ani opcji skonstruowania dedykowanego Starshipa do lotów turystycznych na Księżyc (to jest mój pomysł, który jednak jest w pełni możliwy, kwestia jedynie woli i tego, czy z czasem zaczną się pojawiać kolejne zapytania o taki lot, od innych klientów), ani scenariusza, w którym Starship miałby jakiekolwiek problemy z