Wpis z mikrobloga

Ej Mirki z #motocykle wpadłem na pomysł, że spuszcze większość starego paliwa z baku (wężyk dochodzący do kranika) i doleje świeżej 98. Co mogłem #!$%@? że teraz nie odpala? 2 dni temu jeszcze działał. Można jakoś zapowietrzyć taki układ? A może benzyna źle zniosła dobe w plastikowym baniaku? Mowa o Yamaha virago.
  • 23
@wafel93: kara za głupie pomysły spuszczania paliwa i jego "wymiany". Wężyk nie jest sparciały żaden od gaźnika? Przeważnie dopóki nie ruszysz jest dobrze, później do wymiany.
A tak w ogóle to lej 95 bo masz do tego strojone gaźniki.
Sprawdź czy paliwo się leje na pri. Jeśli tak to ustaw na pri i postukaj po gaźniku, powinien zagadać
@Donmenello: dzisiaj dopiero miałem czas zejść tam do niego. Postukałem kluczem w gaźnik i w sumie nadal to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeden ziomek tutaj polecił mi jeszcze sprawdzić czy jest benzyna w komorze gaźnika, tylko usiłuje znaleźć śrubę od tego. No i może spuszcze do 0 ta wache i zaleje 95, może faktycznie to jest problemem (,)
@wafel93: Sprawdź czy jest iskra, coś mi tu nie pasuje.
Paliwo zostaw, na 98 też będzie jeździł. Wyższą liczbę oktanową możesz lać, na odwrót nie. Z tym, że nie zyskasz na tym nic, najwyżej moc stracisz.
Ssanie się nie zacięło?
@Donmenello: dopiero teraz zlazłem tam do niego, dużo pracy ostatnimi czasy. Paliwo w gaźniku jest, bo sprawdzałem czy ze śruby idzie jak odkrece. Za cholerę nie mogę odkręcić tych świec, chyba potrzebuje jakiegoś super klucza 2 metrowego. Zaleje go jeszcze dzisiaj świeża 95 prosto ze stacji, może co da :/
@wafel93: paliwo nic nie zmieni. Skoro nie możesz odkręcić świec to oznacza że coś było nie tak być może z mieszanką. Możliwe że świece są zaklejone, koniecznie musisz to odkręcić, bardzo możliwe że tutaj leży problem. Użyj jakichś środków penetrujących typu WD-40, psikaj codziennie rano i wieczorem przez 3 dni i powinno pomóc. Dobry klucz i z umiarem kręć.
@wafel93: czytam tak teraz różne artykuły na necie i przypomniało mi się, że czasem miałem taką przypadłość że gasł po wrzuceniu biegu. Rzekomo to mogą być problemy z czujnikiem w stopce, tylko nie bardzo mogę znaleźć info jak to zmostkowac ( ͡ ͜ʖ ͡)