Wpis z mikrobloga

Z którymś z elektromirków dyskutowałem parę tygodni temu na temat chińskiego generatora funkcyjnego. Skusiłem się na model FY6800 i to jest, kurcze, jeden z lepszych zakupów warsztatowych do elektroniki ever, chyba zaraz po Rigolu. Urządzenie jest zajebiste, ma niesamowitą bibliotekę gotowych przebiegów łącznie nawet z EKG (na zdjęciu), a jakby tego było mało - we współpracującej z urządzeniem aplikacji można sobie ot myszą narysować choćby przebieg penisokształtny i generator też go będzie generował. Za te pieniądze, co toto kosztuje - naprawdę warto!

Pasmo - 60MHz, przy tej częstotliwości sinus - żyleta, prostokąt jest już mało prostokątny, ale test robiłem na szybko, łącząc ordynarnie wyjście z wejściem dołączonym kablem, więc nie jestem pewien, co bardziej odpowiada za zniekształcenia: generator, niedopasowanie, czy pasmo mojego rigola (wciąż na fabrycznym sofcie). Mnie w sumie takie częstotliwości i tak nie są potrzebne, więc nawet mi się nie chce kombinować.

https://www.aliexpress.com/item/4000079364752.html

#elektronika
Jarek_P - Z którymś z elektromirków dyskutowałem parę tygodni temu na temat chińskieg...

źródło: comment_1614809886QHovCRi1XWgTPcMrep5N7z.jpg

Pobierz
  • 10
@DS18B20: zaryzykowałem zakup z Chin i bez żadnego cła przyszło, ale jeśli nie lubisz ryzyka, to bez problemu znajdziesz sprzedaż z wysyłką wewnątrz UE (np. z Czech), tylko one są zwykle droższe (pewnie właśnie o cło :) )
@Jarek_P: Ten multimetr z radiobudzikiem ;) dobre to? ;)
Btw generator oglądałem już - (dla mnie, ślepego okularnika) wszystko byłoby fajnie gdyby nie chiński mikrowyświetlacz (tft które pchają wszędzie) - z taką ilością małych informacji lepiej jakby to było wielkości oscyloskopowej, a nie taka miniaturka...
Ten multimetr z radiobudzikiem ;) dobre to? ;)


@hrumque: gówno straszliwe, trzymać się z dala. Kupione jako biedawersja miernika stacjonarnego, od której nie oczekiwałem wiele (99,999% moich pomiarów to stwierdzenie obecności napięcia albo ciągłości obwodu), a chciałem, by był stacjonarnym półkownikiem, ten dodatkowo urzekł mnie wbudowanym zegarkiem. Tymczasem:
- miernik ma dokładność na poziomie miernicka za 10zł z Auchan
- całość ma jakość zbliżoną do w/w mierniczka
- zegarek się śpieszy
z taką ilością małych informacji lepiej jakby to było wielkości oscyloskopowej, a nie taka miniaturka...


@hrumque: a jeszcze wracając do tematu - ten wyświetlacz sprawia wrażenie zabałaganionego, ale daje się na nim połapać. A w razie potrzeby - zawsze można odpalić aplikację na PC i mieć obsługę choćby na 27" monitorze :)
gówno straszliwe


@Jarek_P: czyli jak chyba wszystkie te Anengi itp, jak się kupuje za 39pln jako "piszczyk czy jest zwarcie, i wskaźnik czy jest 12v czy 230v" to się nadaje, ale nic więcej.

Jakbyś szukał lepszego - to ja użytkuję z tanich stacjonarnych chinoli Vichy VC8145 - i nie jest zły, oprócz tego że sporadycznie przy załączaniu 230v potrafił się przywiesić (śmieci na ekranie i zero reakcji, trzeba power-cycle zrobić) -
czyli jak chyba wszystkie te Anengi itp, jak się kupuje za 39pln jako "piszczyk czy jest zwarcie, i wskaźnik czy jest 12v czy 230v" to się nadaje, ale nic więcej.


@hrumque: anenga mam też jakiegoś małego "do plecaka" i złego słowa nań nie mogę powiedzieć, świetnie zrobiony, dokładny... tą stacjonarkę kupowałem potem, więc po pierwszych doświadczeniach, plus zachwyty tu na wypoku - nie wahałem się. A teraz pluję sobie w brodę,
@HamRadioOp: pech. Ale to przecież chyba szybko wyszło, na ali na wysyłkę jest parę dni i zwrot kasy jest z automatu, jeśli nie zamawiałeś "na wczoraj", spokojnie mogłeś po zwrocie zamówić ponownie, u kogoś innego.

No chyba, że była fałszywa wysyłka, wtedy gorzej, bo kasy nie odzyskasz póki czas na dojście towaru się nie skończy.