Wpis z mikrobloga

gdzie najlepiej kupić online okulary "zerówki" do pracy przy komputerze? na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? oprawki mało ważne, najlepiej jak najtańsze (oprawki; szkła również niedrogie, ale "bezpieczne" dla oczu)

#okulary #komputery #zakupy
  • 14
dużo spędzam czasu przed monitorem i zaczynam odczuwać tego skutki


@lovalu:
1. przerwy choćby co godzinę a częściej spojrzenie się poza monitor
2. porządny monitor (Flicker Free itd) z dobrymi kolorami
3. tryb nocny ze zmniejszoną ilością światła niebieskiego gdy pracujesz po zmroku
4. ergonomiczne stanowisko pracy

¯\_(ツ)_/¯
@lovalu: Już dawno w Windowsie i Macosie są narzędzia do software'owej redukcji światła niebieskiego, jak f.lux czy night shift. Jeśli rzeczywiście czujesz problem to ustaw sobie na bardziej konkretne ustawienia, i stopniowo będzie Ci ekran w ciągu dnia żółkł. Oczy odpoczywają, a ponieważ kolory się zmieniają stopniowo to nawet tego nie zauważasz (mimo że jakbyś to samo ustawienie włączył bezpośrednio to różnica jest drastyczna). Do tego ludzkie 60fps odświeżanie, jak masz
@bambadjan: @niepowtarzalny-dwa: fluxa używam od przynajmniej dwóch lat, rewelacyjne narzędzie
@L3gion: monitory w miarę przyzwoite (starszy lg w2452v, nowszy lg 24mb35pm), tryby ogarnia f.lux, ergonomia chyba też jakaś jest (brak refleksów, światło górne, wygodny fotel [diablo x-horn 2.0 - polecam motzno!]), fakt, nie robię raczej przerw ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lovalu: No to głównie te przerwy cię dojeżdżają. Wzrok szybko się męczy od jednego punktu i okulary (a zwłaszcza zerówki bez żadnych dodatkowych profesjonalnych filtrów) nic tu nie pomogą.
@L3gion: nawet myślałem o zakupie większych monitorów, ale zacznę od przerw - kiedyś zainstalowałem workrave, ale wtedy jeszcze wydawało mi się, że tych przerw nie potrzebuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki Mirku
@lovalu okulary zerówki nie pomogą bo masz problem z akomodacja - zbyt dużo pracy w bliskiej odległości

Poczytaj o metodzie rozluźniania akomodacji, higieny wzrokowej podczas pracy przy komputerze

Filtr światła niebieskiego w tv komórce i laptopie nie działa
Jedyne co możesz zrobić i działa to zmniejszyć jasność ekranu