Wpis z mikrobloga

Po drobnych giełdowych zabawach, w których co prawda co roku wychodziłem na plus, ale "obroty" były wręcz symboliczne na 2021 rok postanowiłem na poważnie zając się inwestycjami/spekulacją/zabezpieczeniem emerytalnym.

Tu na mikrologu będę prowadził pamiętniczek, głównie dla siebie, bo podobno warto. Bez ustalonej formy.

Założenia

Moją długofalowa strategia jest inspirowana trochę strategią sztangi via #taleb (choć raczej w wersji lajt, bo nie zamierzam grać na bankructwo Niemiec #pdk). Z jednej strony będę budował kapitał po który nie będę mógł sięgnąć łapami, a z drugiej będę mógł się dać upust chęcią "zabawy" w inwestora/spekulanta mniejszymi kwotami (choć obecne podsumowanie wskazuje coś odwrotnego w kwotach xD). W każdym razie docelowo pasuje mi taki układ.

W związku z tym, z jednej strony założyłem #ike / #ikze (TFI) gdzie ustawiłem na razie stały przelew 500 zł miesięcznie (ewentualnie dobicie limitów rocznych będę robił wg uznania na koniec roku). Ja tam nie zarządzam, tylko wpłacam i ma trochę rosnąć i mnie zabezpieczyć. Widzimy się na emeryturze :D

Na drugiej stronie "sztangi" będę miał własne inwestycje/spekulacje gdzie nie planuję nudnych inwestycji. A czy to będą same akcje czy może dojdzie forex, czy indexy z dźwignią - zobaczymy.

Jako, że pierwszy wpis to od razu podsumowanie tego co było.

01.2021

IKZE: +500zł

02.2021

IKZE: +500zł

03.2021

Konto maklerskie
kupione:
- ASBIS - 2215,98 zł
- Pyramid games - 1734,20 zł

#dodoinwestor #gielda
  • 6
  • Odpowiedz
Nie zaznaczyłem pod co te zakupy obecne.

ASBIS jest już napompowany, ale kupiłem pod dobre wyniki które mają jeszcze nadejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) W założeniu inwestycja na 6 miesięcy (do wyników za 1 półrocze 2021)

Pyramid Games to czyste ryzyko, w najbliższym czasie mają 3 gry do wydania, dużo oczekujących osób na nie na steamie. Jak gry, albo chociaż jedna będzie sukcesem to wystrzeli, a przynajmniej tak
  • Odpowiedz