Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo hej mam w planach założyć warzywnik w nowym ogródku przy domu. Jako że ziemia jest bardzo kiepska (deweloper nałożył jakieś 5cm zacheaszczonej gówno ziemi na glinę z wykopu pod budynek) to chce wszystko sądzić w skrzyniach. Jaka ziemia najlepiej się nada, w workach z sklepu czy szukać na olx? Przydałby się pewnie jakiś kompost ale nie mam swojego, może być obornik z sianem z pobliskiej stajni (raczej świeży, a nie przekompostowany) czy lepiej granulowany dorzucić między warstwy ziemi? Byłbym wdzięczny za namiary na dobrą ziemię, kompost czy inne przydatne rzeczy w ogrodzie w okolicach Piaseczna i Warszawy :)
  • 3
na glinę


@Archaon: Glina nie jest taka zła jak ją doprowadzisz do używalności wprowadzając materie organiczną to nawet jest najlepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kup sobie ziemie sklepową na początek, najlepiej jakąś compo sane, albo od razu trzy z serii wysokiej grządki kronena, nie ma co kupować najtańszego barachła. Świeżego obornika nie dawaj, zbuduj kompostownik i przekompostuj mieszając z inną materią organiczną, tylko też nie przesadzaj z
@Niewiemja tylko ta glina to albo mam błoto i kałuże przez tydzień, albo sucha jak skała. Czyli co sama ziemia plus trochę obornika granulowanego starczy? A jak to jest z kompostownikiem, śmierdzi coś czy raczej nie powinno?
tylko ta glina to albo mam błoto i kałuże przez tydzień, albo sucha jak skała


@Archaon: Taka właśnie jest glina póki sie o nią nie zadba, trzeba mieszać z materią organiczną to zrobi sie z tego najlepsze podłoże jakie może być ale to 2/3 lata dodawania materii organicznej.

A jak to jest z kompostownikiem, śmierdzi coś czy raczej nie powinno?


@Archaon: Jak śmierdzi to coś robisz nie tak, gnicie śmierdzi,
Niewiemja - > tylko ta glina to albo mam błoto i kałuże przez tydzień, albo sucha jak...

źródło: comment_1615123072qgvYCfU4KrUoHZtJZwRgOT.jpg

Pobierz