Wpis z mikrobloga

@Rafalski45 o tym właśnie pomyślałem. Czyli generalnie nie mam czym się stresować, że ktoś coś zwalił, i trzeba to wzysyko kuc, żeby naprawić? Dzięki, zqraz spróbuję to ogarnąć
Ma to jakieś znaczenie z której strony jest podłączone zasilanie?


@humm: ma, jeśli któryś z tych zaworów u dołu nie jest prostym zaworem odcinającym, a takim do montażu głowicy termostatycznej - przy odwrotnym podłączeniu może działać jak zawór zwrotny. Zgłoś komu trzeba, zamiana tych zaworów miejscami nie powinna być problemem, hydraulik ogarnie.
@Jarek_P dzwoniłem do spółdzielczego hydraulika. On uważa, że lepiej będzie przerobić, żeby zasilanie było od góry. Uważa, że to zasilanie od dołu nie ma siły ogrzać kaloryfera. Jak okres grzewczy się skończy to pomyśli jak to zrobić.
@Jarek_P okej, dzięki. Oczywiście ktoś 'główny ' zawór umiesicil za płytka mi, ale da się radę chyba go zakręcić choć bardzo ciężki dostęp jest
@humm: ciesz się, że masz coś takiego, jak swój zawór odcinający, bo bywa, że jedyną drogą jest proszenie się konserwatora budynku, by zakręcił cały pion albo mrożenie rur.
@humm: jeśli z odpowietrznika leci ciepła woda, to wygląda tak, jakby powrót był niedrożny. Może wystarczy ruszyć jego zawór? Upewnić się, że jest odkręcony, zakręcić, odkręcić ponownie? W następnym kroku po prostu wymienić? NIc tam w każdym razie nie rozkuwaj, bo to bez sensu, zasilanie od góry zamiast od dołu nic nie zmieni.